Súťaž Veliteľa dk Kuchyňa v Crossfite

Dňa 4. októbra 2019 sa v priestoroch Dopravného krídla Kuchyňa konal druhý ročník súťaže Veliteľa dopravného krídla v Crossfite.

Súťažiaci z radov príslušníkov dopravného krídla si zmerali svoje sily v desiatich súťažných disciplínach, a to výdrž v podpore ležmo, preskoky cez prekážku, bench press, farmer‘s walk, burpees, výpady so záťažou, crossfit kľuky, high jump, strict press, V situp.

S postupom času sa ukázala náročnosť jednotlivých disciplín a s ubúdajúcimi silami aj najjednoduchšie disciplíny preverili odhodlanie všetkých súťažiacich. Ako sa vyjadril jeden zo súťažiacich: „Neveril som, že za osem minút dokážem takto zničiť svoje telo.“

S náročnými disciplínami sa najlepšie vysporiadali v kategórii mužov rotný Tomáš Faško a v kategórii žien nadrotmajsterka Gabriela Šallayová, ktorá uvedené disciplíny zvládla v úctyhodnom čase 4 minúty a 31 sekúnd.

Pri vyhodnotení zástupca veliteľa, podplukovník Peter Výrostek, odmenil víťazov a zablahoželal všetkým účastníkom súťaže za predvedené výkony v tejto náročnej súťaži. Príslušníci dopravného krídla si aj takýmto spôsobom mohli oddýchnuť od náročných plnených úloh a načerpať pozitívnu motiváciu do ďalšieho, určite nie ľahkého obdobia.

Crossfit je funkčný tréning, ktorý sa dá označiť ako jednoduché cvičenie, posilňujúce kompletne celé telo, kde ide o spojenie gymnastiky, rýchlosti a silového tréningu. Vo veľmi širokom zmysle sa dá opísať ako neustále sa meniaci funkčný pohyb vykonávaný vo vysokej intenzite. Pri tomto funkčnom tréningu vykonávame pohyby, ktoré môžete vidieť každý deň v bežnom živote ako napríklad drepy, výskoky, beh, hádzanie, lezenie, dvíhanie a podobne. Crossfit nám pomáha tieto pohyby vykonávať bezpečnejšie a efektívnejšie optimalizovať svoju kondíciu.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text a foto: npor. Ing. Matej Targoš, Dopravné krídlo generála Milana Rastislava Štefánika Kuchyňa, Ozbrojené sily SR /r

Knižné novinky