Z Bratislavy pribudne nová linka do Odesy

Z bratislavského Letiska M. R. Štefánika budú môcť cestujúci využiť už tretiu pravidelnú leteckú linku na Ukrajinu. Po Kyjeve a Ľvove otvorí dopravca Wizz Air od novembra aj letecké spojenie W6 2198/2197 z Bratislavy do Odesy pri Čiernom mori a späť. Nová letecká linka bude k dispozícii od 3. novembra 2019 s frekvenciou dvakrát týždenne, v stredu a v sobotu.

Pravidelná letecká linka z Bratislavy do Odesy na Ukrajine bude súčasťou zimného letového poriadku 2019/2020, ktorý vstúpi do platnosti so zmenou času koncom októbra. Dopravca Wizz Air v ňom ponúkne cestujúcim z Bratislavy spolu 6 pravidelných leteckých liniek. Okrem novej linky do ukrajinskej Odesy prevádzkuje Wizz Air aj pravidelnú linku do Londýna-Lutonu (5x týždenne, resp. 7x týždenne vo vianočnom a novoročnom období), tiež letecké linky do Skopje v Severnom Macedónsku a Sofie v Bulharsku (obe 3x týždenne, resp. 4x týždenne vo vianočnom a novoročnom období).

Linka W6 2198 bude z Bratislavy odlietať o 15.20 hod. a v Odese pristávať o 18.15 hod. Späť sa lietadlo bude vracať na linke W6 2197 o 18.45 hod. a do Bratislavy prilietne o 19.40 hod. Doba letu v obidvoch smeroch bude 1 hodina a 55 minút.

Wizz Air aj naďalej zabezpečí pravidelné spojenie ukrajinského hlavného mesta Kyjeva s Bratislavou, a to leteckou linkou s frekvenciou 4x týždenne, na letisko Kyjev-Žuljany. Lety do Ľvova na západe Ukrajiny zvýši v zime z minuloročných dvoch letov týždenne na tri lety týždenne. Letenky na všetky uvedené lety si možno zakúpiť na webovej stránke dopravcu.

„Dnešný deň je pre nás míľnikom, keďže pridávame do svojej siete leteckých spojení ďalšie ukrajinské letisko – Odesa, z ktorého spúšťame sedem nových leteckých liniek, medzi nimi je aj Bratislava. Na Ukrajine tak prispievame k rozvoju ekonomiky a turizmu, keďže v rámci nej ponúkame už 53 leteckých liniek do 13 rôznych krajín,“ doplnila komunikačná manažérka spoločnosti Wizz Air Paulina Gosk.

Text a foto: Letisko Bratislava /KuJ

Knižné novinky