Návšteva leteckých pridelencov vo Zvolene

Zástupca veliteľa Vzdušných síl Ozbrojených síl SR, brigádny generál Róbert Kleštinec, včera v priestoroch veliteľstva vzdušných síl privítal delegáciu z US Defense Attaché Office.

Počas rozlúčkových návštev pri ukončení svojho pôsobenia o návštevu požiadal letecký pridelenec US na Slovensku, podplukovník Adrian Patrascu. Zároveň bol pri tejto príležitosti predstavený budúci letecký pridelenec US, podplukovník Greg Christiansen.

Po prezentácii o Vzdušných silách OS SR, vedenej plukovníkom Petrom Baliakom, nasledovala diskusia, kde sa zahraničná delegácia živo zaujímala o súčasné dianie vo vzdušných silách v súvislosti s jej modernizáciou.

Podplukovník Adrian Patrascu sa poďakoval za spoluprácu: „Bolo mi cťou a potešením a ďakujem, že som bol zakaždým na veliteľstve vzdušných síl srdečne privítaný a tiež za vynikajúcu spoluprácu.“ Jeho nástupca podplukovník Greg Christiansen vyjadril svoje potešenie z budúcej spolupráce a dodal: „Považujem za veľkú česť slúžiť vo vašej krajine. Spolu budeme napredovať v oblasti bezpečnosti, ochrany a spolupráce v regióne. Pevne verím, že sa z nás stanu aj priatelia na osobnej úrovni.“

Poobedňajší program pokračoval v priestoroch taktického krídla Sliač, kde ich osobne privítal a sprevádzal veliteľ tk Sliač plukovník Martin Kuterka.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text: Veliteľstvo vzdušných síl Zvolen, Ozbrojené sily SR /r
Foto: rtn. Katarína Miškayová

Súvisiaci článok:
Návšteva leteckého pridelenca USA v Taktickom krídle Sliač

Knižné novinky