Cyprus Airways lietajú z Bratislavy do Larnaky

Z Letiska M. R. Štefánika pribudli priame lety do Larnaky na ostrove Cyprus! Od soboty 8. júna 2019 zabezpečuje pravidelné lety z Bratislavy do Larnaky s frekvenciou dvakrát týždenne letecká spoločnosť Cyprus Airways.

Nový dopravca na bratislavskom letisku bude hlavné mesto Slovenska spájať s prístavným mestom na juhovýchode Cypru vždy v utorky a soboty, a to do konca letnej dovolenkovej sezóny, do 24. septembra 2019. Lety na linkách CY 250/251 zabezpečí dopravca lietadlami typu Airbus A319.

Ako prvý sa na sezónnej letnej linke objavil Airbus A319-113 vyrobený v roku 1999 pod číslom 1091. Lietadlo je poháňané jednotkami CFM International CFM56-5A4 a vybavené 144 sedadlami v jedinej, turistickej triede. Stroj, zaradený do flotily iba pred rokom (8. mája 2018), s poznávacou značkou 5B-DCX, bol po pristátí o 8.07 hod. na bratislavskom letisku privítaný vodnou slávobránou.

Späť do Larnaky sa Airbus vydal o 9.37 hod. Prví cestujúci novej linky z Bratislavy dostali na pamiatku tematické medaily a ponúknuť sa mohli i sladkou tortou v tvare ostrova Cyprus.

„Neustále sa snažíme rozširovať našu sieť leteckých spojení, a preto veríme, že táto destinácia sa stane medzi slovenskými cestujúcimi populárna, čím zároveň prispeje i k rozvoju turizmu na Cypre,“ vyhlásila Kiki Haida, marketingová manažérka spoločnosti Cyprus Airways. Letenky sú už v predaji na webe dopravcu alebo cez call centrum spoločnosti.

Cyprus Airways ponúknu na svojich pravidelných linkách dva typy leteniek – Basic a Flex. Letenka typu Flex ponúkne služby navyše, akými sú podaná batožina s hmotnosťou 23 kg, možnosť výberu sedadla v lietadle, aj dve príručné batožiny – menšia kabelka či batoh a príručná batožina s hmotnosťou 10 kg a rozmermi 55 x 40 x 20 cm. V letenke typu Basic budú mať cestujúci zarátanú podanú batožinu s hmotnosťou 10 kg a rozmermi 55 x 40 x 20 cm, ktorá bude umiestnená v podpalubí aj menšiu dámsku kabelku či batoh, ktorú si môžu vziať so sebou na palubu.

Cyprus Airways, respektíve pôvodné cyperský národný dopravca toho mena, boli založené 24. septembra 1947 a 18. apríla 1948 začali pravidelnú prevádzku. Po peripetiách s nepovolenými finančnými dotáciami od cyperskej vlády boli prinútené 9. januára 2015 ukončiť prevádzku. V júli 2016 však cyperská vláda oznámila, že start-upovej spoločnosti Charlie Airlines poskytla práva na značku Cyprus Airways, čím umožnila dopravcovia povstať z popola.

Text: Ján Begala, Jiří Kučírek /BTS
Foto: Letisko Bratislava

Knižné novinky