Kyjev na treťom mieste medzi letmi z Bratislavy

Medzi najvyužívanejšie destinácie z Letiska M. R. Štefánika, akými sú Londýn a Dublin, sa pridal už aj Kyjev. Počas prvých štyroch mesiacov roka 2019 sa z hľadiska počtu vybavených cestujúcich umiestnilo hlavné mesto Ukrajiny na treťom mieste.

Prispel k tomu fakt, že do Kyjeva možno využiť z Bratislavy a spiatočne dve letecké linky: jednu prevádzkuje Wizz Air na letisko Kyjev-Žuľany a druhú Ryanair na letisko Kyjev-Boryspiľ.

Pätinu najúspešnejších destinácií dopĺňajú letecké linky do/z Moskvy v Rusku a talianskeho Milána. Od začiatku januára do konca apríla vybavilo letisko v Bratislave spolu 541 884 cestujúcich, o 7 percent viac ako v rovnakom období vlani. Uskutočnilo sa zároveň 7 569 letov.

Historický rekord letiska v apríli

V apríli zaznamenalo letisko zároveň historický rekord – najvyšší počet vybavených cestujúcich v štvrtom mesiaci roka v celej histórii letiska, teda najviac aprílových cestujúcich za 68 rokov! Spolu bolo na prílete a odlete vybavených 156 234 pasažierov, o dve percentá viac ako v apríli 2018 a o tisíc tristo viac ako v rekordnom apríli v roku 2008.

Text a foto: Letisko Brtatislava

Knižné novinky