Česko-slovenský navigačný míting 2019

Aeroklub Dubnica nad Váhom organizuje na 30. marca teoretickú časť česko-slovenského navigačného mítingu. Ide vlastne o odborný seminár pre pilotov, navigátorov, rozhodcov, organizátorov a záujemcov o športové lietanie v leteckých navigačných športoch, ktorého cieľom je pritiahnuť k tomuto druhu lietania začínajúcich pilotov, navigátorov i širokú leteckú verejnosť.

Odborný seminár Česko-slovenský navigačný míting 2019 je určený pre široký okruh záujemcov o navigačné lietanie v súťažiach leteckej rally, presnom lietaní a ANR, a to z radov športových pilotov motorových lietadiel a ULL pilotov. Určený je aj staviteľom tratí pre letecké navigačné súťaže, ich organizátorom a rozhodcom. Široké spektrum predostretej problematiky umožní účastníkom získať užitočné informácie z oblasti športového navigačného lietania, najmä aktuálne poznatky z FAI GAC pravidiel pre leteckú rally, presné lietanie a ANR, zásady stavby a konštrukcie tratí pre jednotlivé typy súťaží, spôsoby vyhodnocovania súťažných etáp, využívania hardvérového a softwarového vybavenia v športovom navigačnom lietaní, ako aj praktické skúsenosti. Skúsení navigátori aj začiatočníci ocenia hodnotné praktické informácie z organizácie podujatí a lietania na majstrovských súťažiach prezentované renomovanými odborníkmi v navigačnom lietaní uznávanými vo svete.

Svoje skúsenosti z organizovania svetových súťaží chcú odovzdať ochotní lektori ako Jiří Dodal, Ján Chudý, Ján Šabľa st., Štefan Pohanka, Róbert Šošovička a Štefan Vittek a o svoje poznatky týkajúce sa techniky a taktiky súťažných letov sa podelia úspešní súťažiaci.

Ďalšie informácie o tematických okruhoch semiánára, jeho praktickej časti chystanej podľa počasia niekedy na apríl či máj, ako aj prihlášku na seminár nájdete TU.

Text a foto: AK Dubnica nad Váhom

Knižné novinky