Wizz Air vybaví 110 Airbusov 321neo

novými sedadlami


Wizz Air Holdings Plc 10. apríla po predchádzajúcom výberovom konaní oznámila na Aircraft Interiors Expo 2018 podpísanie zmluvy so spoločnosťou GEVEN. Wizz Air nakúpi do svojich 110 nových lietadiel Airbus A321neo, ktorých 5-ročný cyklus dodávok sa začne v januári 2019, nové sedadlá modelového radu Essenza, ktoré patria k posledným inováciám spoločnosti GEVEN.

Podľa súčasných cenníkových cien predstavuje hodnota novej objednávky od firmy GEVEN približne 44 miliónov eur, hoci Wizz Air získal zľavu pri objednávaní sedadiel do kabín 110 nových lietadiel. Nový kontrakt prispeje k zvýšeniu komfortu cestujúcich a k zlepšeniu prevádzky leteckej spoločnosti. Nové sedadlá s nižšou hmotnosťou sa priamo premietnu do zníženej spotreby paliva, a tak i menšieho dosahu na životné prostredie a priamo prispejú k zníženiu prevádzkových nákladov.

Tešíme sa z podpísania novej objednávky so spoločnosťou GEVEN a nákupu nových Essenza sedadiel pre našich 110 nových lietadiel Airbus A321neo. Náš silný vzťah s GEVEN počas ostatnej dekády pokračuje ďalej pri rozširovaní flotily. Nový Airbus A321neo prinesie významné šetrenie prevádzkových nákladov a nový interiér citeľne zvýši komfort,” povedalJohan Eidhagen, riaditeľ marketingu vo Wizz Air s tým, že Wizz Airu „lietadlá s novou technológiou a špičkovými interiérmi umožnia znížiť prevádzkové náklady a mieriť na pozíciu lídra v oblasti nízkonákladovej dopravy v Európe. Wizz Air naďalej stimuluje dopyt po cestovaní lietadlom ponúkaním najnižších cien leteniek a možnosťou cestovať na palube jednej z najmladších a najefektívnejších flotíl v Európe“.

Typ sedadiel Essenza, ktorý nadizajnoval GEVEN, nasleduje módny taliansky štýl a dotvára unikátne prvky interiérového dizajnu lietadiel WIZZ. Nový model uľahčuje cestujúcim prístup k svojim miestam na sedenie a ponúka v priemere 25 % viac priestoru pre kolená. Sedadlá budú mať autentickú Wizz Air kobaltovo modrú farbu, potiahnuté budú kožou, s ergonomickým tvarom a ultra tenkými opierkami. Sedadlá neponúknu len nový dizajn, ale aj funkčné dizajnové vylepšenia v podobe napríklad nižších vreciek na odkladanie časopisov a celkovo vyšší komfort na palube úplne nových lietadiel.

GEVEN je hrdý, že môže byť partnerom Wizz Airu už tak dlhý čas... Dodávame Wizz Airu sedadlá od čias ich prvého Airbusu z roku 2007. Nová objednávka je pre nás nielen záležitosťou hrdosti ale aj uistením vzájomnej dôvery, povedala Doria De Chriara, šéfka rozvoja obchodu GEVEN.

Text a foto: Wizz Air

Knižné novinky