Wizz Air otvorí linku z Bratislavy do Londýna

Letecká spoločnosť Wizz Air otvorí v lete priame letecké spojenie medzi Letiskom Bratislava a Londýnom-Lutonom. Od 20. júna 2018 bude Wizz Air lietať medzi Bratislavou a Londýnom každý deň.

„Cestujúci z Bratislavy budú môcť využiť v budúcom roku šesť leteckých liniek Wizz Airu – do Skopje, Kyjeva, Varšavy, Sofie, Tuzly a už aj novú linku do Londýna-Lutonu,“ vymenoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Otvorenie nového spojenia je výsledkom masívnej expanzie Wizz Airu vo svojej základni v Londýne-Lutone, kam v júni 2018 pridá štyri nové lietadlá Airbus A320 so sedadlovou kapacitou 186 miest a zvýši tak počet svojich lietadiel v Lutone na päť. Rast Wizz Airu v Spojenom kráľovstve vytvorí 150 nových lokálnych pracovných miest a Wizz Air zvýši počet svojich zamestnancov v Lutone na 180. V dôsledku zvýšenia lietadlovej capacity otvorí Wizz Air z Lutonu okrem spojenia do Bratislavy aj nové linky do štyroch ďalších miest – cyperskej Larnaky, estónskeho Tallinu, albánskej Tirany a ukrajinského Ľvova. Zvýši i frekvencie na existujúcich spojeniach do Suceavy, Tel Avivu a Prištiny.

Wizz Air je druhým najväčším leteckým prepravcom na Slovensku. V súčasnosti ponúka 11 leteckých spojení do ôsmich krajín z troch slovenských letísk v Bratislave, Poprade a Košiciach, kde má od roku 2015 i svoju základňu s jedným lietadlom Airbus A320. V roku 2017 otvoril Wizz Air zo Slovenska päť nových leteckých spojení – z Letiska Bratislava do Sofie, Varšavy a Tuzly a z Letiska Košice do Kolína a Tel Avivu, pričom tak zvýšil svoju kapacitu na slovenskom trhu medziročne až o 60 % a podporil vytvorenie 300 nových pracovných pozícií.

Veľmi sa tešíme, že môžeme slovenským cestujúcim priniesť opäť dobré správy,” hovorí Sorina Maria Ratz, hovorkyňa Wizz Airu a dodáva: „Wizz Air zaznamenáva na Slovensku významný rast, o čom svedčí nielen 60 %-ný nárast kapacity, ale najmä viac ako jeden milión prepravených cestujúcich od vstupu WIZZ-u na Slovenský trh v roku 2013. Sme radi, že Wizz Air je čoraz obľúbenejšou voľbou pre našich slovenských zákazníkov a tešíme sa, že od júna budúceho roku im ponúkneme z Bratislavy priame denné spojenie do jednej z najobľúbenejších leteckých destinácií zo Slovenska.“

Text a foto: Letisko Bratislava /KuJ

Knižné novinky