Návšteva príslušníkov litovských vzdušných síl

V dňoch 23. a 25. novembra 2021 navštívili 51. krídlo Prešov príslušníci litovských vzdušných síl za účelom zdieľania odborných skúseností z oblasti akvizície a prevádzky vrtuľníkov UH-60M, ako aj oblasti prípravy a výcviku leteckého a technického personálu.

Vybraní príslušníci krídla v spolupráci s príslušníkom Veliteľstva vzdušných síl majorom Michalom Janíkom pripravili potrebné prezentácie a ukážku techniky v hangári technickej letky opráv a predpísaných prác. Piloti svojim zahraničným kolegom predstavili postupový trenažér UH-60M.

Členovia tímu litovských vzdušných síl konštatovali, že návšteva krídla a získané skúsenosti budú jednoznačným prínosom v procese plánovania, obstarávania a prevádzky vrtuľníkov UH-60 Blackhawk.

Z pohľadu velenia krídla je táto a podobné návštevy základom nových profesionálnych vzťahov, ktoré do budúcna poskytnú možnosti spoločných výcvikových aktivít na medzinárodnej úrovni a prispela k šíreniu dobrého mena Vzdušných síl ozbrojených síl Slovenskej Republiky.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text a foto: kpt. Alena Komová, 51. krídlo Prešov, Ozbrojené sily SR /r

Knižné novinky