Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

První Covid Free Zone v Evropě

je na pardubickém letišti


terminálu Jana Kašpara na pardubickém letišti vznikla první Covid Free Zone v Evropě. Zásluhu na tom má přístroj s názvem Clean Air Point Clairpo, který zjednodušeně dezinfikuje prostor od virů, mimo jiné také od Covid-19.

Čítať ďalej
  • 15.06. 2021
  • Letiště Pardubice

Hospodářské výsledky Emirates Group

za finanční rok 2020-21


Emirates Group dnes oznámila po více než 30 létech první ztrátový finanční rok. Ztráta je způsobena výraznými propady tržeb během celého finančního roku 2020-21, a to v důsledku omezení letového provozu a cestovních restrikcí zavedených v souvislostí s pandemií Covid-19.

Čítať ďalej
  • 15.06. 2021
  • Emirates

Neobvyklý dárek pro generála Bočka

Na letišti v Čáslavi ve středu 9. června v dopoledních hodinách přistály dva historické letouny D.H.82 Tiger Moth, které pilotovali major Ivo Kardoš a Richard Santus. Na jejich palubě byli spolu s nimi armádní generál Emil Boček a kardinál Dominik Duka.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2021
  • 21. zTL

Letisko Košice: Fotopohľady do histórie

13. diel, raritou bol obojživelný „bobor“


Okrem oficiálneho typového označenia dávajú niektorí výrobcovia leteckej techniky, najmä výrobcovia malých športových a viacúčelových lietadiel, svojim produktom aj slovné označenia. Niekedy je toto označenie ozaj trefné a má súvislosť s lietaním či inými aspektmi letectva. Takýmto príkladom je aj lietadlo DHC-2 Beaver, ktoré vyvinula a vyrábala dnes už neexistujúca spoločnosť de Havilland Canada.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2021
  • Rado Mlýnek
Naspäť 1 2 3 4 224 447 670 893

Knižné novinky