Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Vzdušné sily Strednej Ázie

Afganistan a Kazachstan


Rozpad Sovietskeho zväzu v roku 1991 vyústil do vzniku radu nových štátnych útvarov. Z bývalých sovietskych socialistických republík v Strednej Ázii vznikli republiky Kazachstan, Kirgizsko, Tadžikistan, Turkménsko a Uzbekistan. O tento strategicky významný región, zahrnujúci aj republiku Afganistan, súperili ruské aj britské impérium, Sovietsky zväz a USA či islamistické hnutia.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • RNDr. Michal J. Stolár

Poslední vojenské Skyhawky

V červnu uplyne již 65 let od okamžiku, kdy se do vzduchu poprvé vznesl prototyp legendárního bojového letounu A-4 Skyhawk. A i když už byl technologicky dávno překonán, stále existují dvě ozbrojené složky, pro něž představuje prostředek pro udržení klíčových vojenských schopností. Poslední vojenské kusy dnes létají v Argentině a Brazílii.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • Tomáš Soušek

Kozmické ohliadnutie

Pri príležitosti 20. výročia vesmírnej misie štefánik sme siahli do redakčného archívu. Keďže 20. februára 1999 boli naši redaktori na kozmodróme Bajkonur, mohli sme využiť pôvodné informácie. Čitateľom sme ich ponúkli už v marci 1999. Konkrétne v 6. čísle L+K, ktoré prinieslo monotematickú prílohu vesmírna misia Štefánik. Pripomeňme si niečo z toho, čo sme vtedy publikovali.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • Ján Begala

Ryanair ohlásil lety z Prahy na Mallorcu

Irská nízkotarifová letecká společnost Ryanair dnes oznámila, že od 4. června 2019 spustí novou pravidelnou linku spojující pražské ruzyňského letiště a španělský ostrov Mallorca, který patří mezi velmi populární turistické destinace.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • Jiří Kučírek

Bezpečnost v Torontu hlídají majáky SQUID

Dispečeři jich dostanou dalších 200


Pearsonovo mezinárodní letiště v kanadském Torontu si jako dodavatele systému sledujícího pohyb vozidel po ploše opětovně vybralo českou firmu ERA. ERA tím posílala svoji dominantní pozici na kanadském trhu - celkem již kanadská letiště využívají přes 700 vysílačů SQUID, kromě Toronta fungují také na letiště v Montrealu.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • ERA
Naspäť 1 2 3 4 111 220 330 439

Knižné novinky