Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Prvé slovenské MiGy-29 sú už na Ukrajine

Prvé štyri stíhacie lietadlá MiG-29 boli bezpečne odovzdané ukrajinským ozbrojeným silám. Presun realizovali ukrajinskí piloti, a to za pomoci slovenských vzdušných síl, ukrajinského personálu a ďalších zložiek, ktoré zabezpečovali bezpečnosť presunu či potrebnú dokumentáciu.

Čítať ďalej
  • 23.03. 2023
  • Ministerstvo obrany SR

ERA na setkání expertů Eurocontrolu ukázala,

jaká vede cesta k tzv. singlelateraci


Expert produktového oddělení ERA Vojtěch Pék se minulý týden zúčastnil pracovní skupiny NUSR (Network Surveillance User Group), organizované evropskou organizací pro řízení letového provozu Eurocontrol v Bruselu.

Čítať ďalej
  • 22.03. 2023
  • ERA

Z Prahy přímou linkou do 152 destinací

Dvě nové dálkové linky do Soulu a na Tchaj-wan, celkem 152 destinací po celém světě, devět nových spojení do oblíbených dovolenkových destinací a 65 dopravců. Výčet toho, co nabídne Letiště Praha během letního letového řádu, který začíná platit v neděli 26. března. Přibydou také nová spojení, například do Gdaňsku, Skiathosu nebo Bilbaa a Rimini.

Čítať ďalej
  • 22.03. 2023
  • Letiště Praha

Sympózium veliteľov vzdušných síl krajín NATO

V dňoch 15. až 16. marca 2023 sa veliteľ Vzdušných síl OS SR generálmajor Róbert Tóth zúčastnil Sympózia veliteľov vzdušných síl krajín NATO, ktoré sa tradične konalo na AIRCOM v Nemeckom Ramsteine. Na samotnom sympóziu bolo zastúpených celkovo 30 krajín NATO spolu so zástupcami Vzdušných síl Švédskeho kráľovstva, Fínskej republiky a Švajčiarskej konfederácie.

Čítať ďalej
  • 22.03. 2023
  • Vzdušné sily OS SR

Slovenský pilot vo výcviku v USA

získal prestížne ocenenie


Od roku 2019 prebieha výcvik pilotov Slovenskej republiky v rámci modernizačného projektu stíhacieho letectva na lietadlá typu F-16 v USA. Samotný výcvik prebieha na viacerých základniach v závislosti od aktuálnej fázy prípravy jednotlivých pilotov.

Čítať ďalej
  • 22.03. 2023
  • Vzdušné sily OS SR
Naspäť 1 2 3 4 318 635 952 1269

Knižné novinky