Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Smartwings Group vypravila další repatriační lety

Smartwings Group vypravila o víkendu další speciální lety pro MZV ČR za účelem repatriace českých občanů ze zahraničí zpět do ČR. V neděli v podvečer přistálo na pražském letišti letadlo Smartwings s repatriovanými českými občany z Peru a Mexika. Další letoun společnosti dopravil dnes české občany zpět do ČR z Kanady a Dominikánské republiky.

Čítať ďalej
  • 30.03. 2020
  • Smartwings

Emirates SkyCargo posiluje nákladní přepravu

Emirates SkyCargo posílila veškeré operace s cílem usnadnit tok nezbytného zboží na mezinárodních trzích. Tento krok následoval v reakci na omezený provoz osobních letů, který zredukoval kapacitu přepraveného leteckého nákladu. Emirates tak nadále zajišťuje pohyb zboží, včetně jídla a lékařského vybavení, do oblastí s nejvyšší potřebou.

Čítať ďalej
  • 30.03. 2020
  • Emirates

Predĺženie platnosti zákazu civilných letov v SR

do 10. apríla 2020


Rozhodnutím Vlády Slovenskej republiky, ktoré sa týka vyhlásenia mimoriadnej situácie na území SR s cieľom zabrániť šíreniu Koronavírusu SARS-COV-2, sú civilné lety s miestom vzletu na území iného štátu a s miestom pristátia na území Slovenskej republiky naďalej zakázané.

Čítať ďalej
  • 30.03. 2020
  • L+K

Vojaci nasadili Blackhawky a L-410

na prepravu zdravotníckych zásob


Na základe požiadaviek na urýchlenie distribúcie zdravotníckych zásob, ozbrojené sily nasadili vrtuľníky UH-60M Blackhawk. Jedným z prvých takýchto letov bola dňa 27. marca 2020 doprava materiálu z centrálnych skladov Správy štátnych hmotných rezerv v Slovenskej Ľupči pre zdravotnícke zariadenia v Bratislave.

Čítať ďalej
  • 30.03. 2020
  • Vzdušné sily OS SR
Naspäť 1 2 3 4 163 326 488 650

Knižné novinky