Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Čtyřiatřicet operačních letů nad Baltem

Čtyřiatřicet operačních letů nad Baltským mořem, včetně nasazení v noci, uskutečnili specialisté úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systémů Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany pro příslušníky lotyšských a litevských protiletadlových raketových jednotek v rámci jejich ostrých bojových střeleb. Alianční cvičení proběhlo ve výcvikovém prostoru Škedé nedaleko přímořského města Liepaja.

Čítať ďalej
  • 22.09. 2018
  • Vojenský technický ústav

V hromadném seskoku téměř tisíce výsadkářů

byli i čeští parašutisté z Chrudimi


Ve výcvikovém centru ozbrojených sil USA v německém Hohenfelsu probíhá od minulého týdne mezinárodní cvičení Saber Junction 2018 za účasti téměř šesti tisíc vojáků. Do cvičení se zapojily také téměř dvě stovky českých vojáků ze 43. výsadkového praporu z Chrudimi, kteří byli za soumraku součástí taktického vzdušného výsadku o síle tisíc výsadkářů. Až do 1. října budou plnit spektrum operací v určeném prostoru.

Čítať ďalej
  • 22.09. 2018
  • Armáda ČR

OS SR majú troch nových brigádnych generálov

Prezident SR a hlavný veliteľ Ozbrojených síl SR Andrej Kiska dnes na základe vládou schváleného návrhu vymenoval príslušníkov Ozbrojených síl SR plk. gšt. Martina Michalka, plk. gšt. Jaroslava Poláka a plk. gšt. Petra Turského do prvej generálskej hodnosti „brigádny generál“.

Čítať ďalej
  • 21.09. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

NATO cvičenie MACE XIX

Od vstupu Slovenskej republiky do NATO 29. marca 2004 sa jej ozbrojené sily zúčastnili na celom rade cvičení doma i v zahraničí. Do viacerých sa zapojili aj slovenské vzdušné sily. Medzi najväčšie na domácom území patrili cvičenia letectva a síl protivzdušnej obrany MACE XIII 16. – 24. apríla 2012 a MACE XVI 15. – 30. septembra 2014. V dňoch 9. až 27 júla 2018 Veliteľstvo Vzdušných síl OS SR už po tretí raz zorganizovalo v súčinnosti s Aerospace Capabilities Group 3, NATO Air Force Armaments Group a podskupinou SG/2 pri veliteľstve NATO v Bruseli toto cvičenie pod názvom MACE XIX.

Čítať ďalej
  • 20.09. 2018
  • RNDr. Michal J. Stolár

Tobruq Legacy 2018

V termíne 4. – 15. júna 2018 sa na území Maďarskej republiky a taktiež Slovenskej republiky uskutočnilo v poradí už štvrté špecializované cvičenie vojsk protivzdušnej obrany Tobruq Legacy.

Čítať ďalej
  • 20.09. 2018
  • Miroslav Gyűrösi
Naspäť 1 2 3 4 94 186 279 371

Knižné novinky