Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

SR sa pripojila k rozšíreniu projektu NATO

o spoločnom obstarávaní a skladovaní leteckej munície


Slovenská republika sa pripojila k iniciatíve Severoatlantickej aliancie o rozšírení mnohonárodnej spolupráce pri špecifikácii, obstarávaní a skladovaní presne riadenej leteckej munície na oblasť všetkých druhov leteckej munície. Podpisom doplnku k memorandu o porozumení k projektu Presne navádzanej munície typu vzduch-zem (Air to Ground Precision Guided Munitions) to potvrdili minister obrany SR Jaroslav Naď spolu s ostatnými ministrami obrany zapojených krajín.

Čítať ďalej
  • 19.02. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Smartwings spustily prodej letenek

do dalších 23 letních destinací


Letecká společnost Smartwings spustila prodej letenek do dalších 23 letních destinací z Prahy a dalších regionálních letišť. Nechybí 10 ostrovů v Řecku, cestující se mohou těšit také na destinace v Itálii, Španělsku, Turecku, Albánii, Bulharsku a na Kypru.

Čítať ďalej
  • 19.02. 2021
  • Smartwings

Emirates nabídnou cestovním agentům

exkluzivní obsah na Emirates Gateway


Emirates nabídnou od 1. července 2021 exkluzivní obsah na své platformě Emirates Gateway přímo napojené na NDC (New Distribution Capability). Příplatky na všechny rezervace vytvořené prostřednictvím GDS (Global Distribution Systems) začnou platit rovněž ve stejný den.

Čítať ďalej
  • 19.02. 2021
  • Emirates

Generál Opata ocenil vojáky,

kteří zachraňovali vážně zraněného muže


Ve středu 17. února 2021 ocenil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata certifikátem Laudi Memorabilis a plaketou za záchranu života vojáky 26. pluku velení, řízení a průzkumu Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Čítať ďalej
  • 19.02. 2021
  • Armáda ČR
Naspäť 1 2 3 4 206 412 617 822

Knižné novinky