Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Pápež priletel na Slovensko štandardným Airbusom

Prezidenti, predsedovia vlád a iní vysokí štátni predstavitelia majú obvykle na oficiálne cesty do cudziny k dispozícii dopravné lietadlá s viac či menej luxusne vystrojeným interiérom. Bežne sa takéto lietadlá nazývajú vládne a ich prevádzku vo väčšine krajín zabezpečujú špeciálne útvary vojenského letectva. U nás je to inak – prepravu vládnych činiteľov zabezpečujú lietadlá Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR. Nájdu sa ale krajiny, ktoré žiadne špeciálne lietadlá pre svojich predstaviteľov nemajú, ale prenajímajú si ich od niektorej leteckej spoločnosti. Takto cestuje po svete aj najvyšší predstaviteľ najmenšej krajiny sveta, teda Vatikánu, ktorý nemá žiadne vlastné lietadlá.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2021
  • Radomír Mlýnek

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR

Tradiční show v netradiční době


Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR přivítají návštěvníky atraktivními dynamickými a statickými ukázkami. Jako jedna z mála letošních akcí tohoto typu v Evropě budou po roce opět přístupné veřejnosti. Vzhledem k hygienickým opatřením je poprvé v historii akce ke vstupu potřebná vstupenka, s čímž se pojí i potřeba prokázání bezinfekčnosti.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2021
  • Jagello 2000

Smartwings otvorí linku z Bratislavy do Dubaja

Letecká spoločnosť Smartwings od 24. októbra spustí prevádzku pravidelnej linky z Bratislavy do Dubaja v Spojených arabských emirátoch. Linka bude počas zimy prevádzkovaná s frekvenciou 1x týždenne, každú nedeľu. Na priame lety, ktoré trvajú približne 5,5 hodiny, Smartwings nasadí moderné lietadlo Boeing 737 MAX 8.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2021
  • Letisko Bratislava

Průzkumný letoun neměl šanci

Zamaskované protiletadlovce nenašel


Jak důležité je maskování pro jednotku pozemní protivzdušné obrany, ukázalo v uplynulých dvou týdnech cvičení strakonických vojáků. V jihočeských Boleticích se zdokonalovali v boji se vzdušným protivníkem. Výcvik zároveň sloužil jako příprava do zahraniční mise.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2021
  • 25. plrp

Důležité - než vyrazíte na Dny NATO

Na základě zkušeností z předchozích ročníků Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky připravila pořádající agentura souhrn důležitých informací, které byste měli vědět ještě před tím, než vyrazíte do areálu akce. Letos je díky některým změnám tento přehled ještě důležitější.

Čítať ďalej
  • 16.09. 2021
  • Jagello 2000
Naspäť 1 2 3 4 238 476 713 950

Knižné novinky