Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

Karpaty 1944

V prihraničnom meste Medzilaborce sme si cez víkend spolu s občanmi pripomenuli 75. výročie oslobodenia mesta. V akcii boli bojové vozidlá a lietadlá, ktoré sa predstavili počas ukážok pozemných a vzdušných bojov. Stalo sa tak v sobotu 14. septembra v rámci podujatia Karpaty 1944.

Čítať ďalej
  • 26.09. 2019
  • vkpo

100 let českého chemického vojska

Před budovou Generálního štábu Armády České republiky v Praze 6 na Vítězném náměstí byla ve čtvrtek 19. září zpřístupněna panelová výstava, která přibližuje již stoletou historii československého a českého chemického vojska. Výstavu připravil Vojenský historický ústav Praha, jejím autorem je kurátor VHÚ Zdeněk Polčák.

Čítať ďalej
  • 20.09. 2019
  • VHÚ Praha

Podujatie pri príležitosti 81. výročia vyhlásenia

všeobecnej mobilizácie v Československu


V sobotu 21. septembra 2019 sa pri príležitosti 81. výročia vyhlásenia všeobecnej mobilizácie v Československu uskutoční spomienkové podujatie v areáli vojenského múzea izolovaného pechotného zrubu B-S 4 „Lány“ v Petržalke, ktorý sa nachádza v blízkosti hraničného priechodu Berg.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2019
  • VHÚ Bratislava

Knižné novinky