Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

75. výročie leteckej tragédie v Radaticiach

Tento rok ubehlo už 75 rokov od tragickej udalosti, ktorá sa udiala 28. decembra 1944 neďaleko obce Radatice. Vtedy sa na Hájnikovú lúku neďaleko dediny zrútil britský ťažký štvormotorový bombardér Handley Page Halifax. Na jeho palube bolo osem poľských letcov, z ktorých tvrdý dopad na zem nik neprežil.

Čítať ďalej
  • 26.09. 2019
  • vkpo

Karpaty 1944

V prihraničnom meste Medzilaborce sme si cez víkend spolu s občanmi pripomenuli 75. výročie oslobodenia mesta. V akcii boli bojové vozidlá a lietadlá, ktoré sa predstavili počas ukážok pozemných a vzdušných bojov. Stalo sa tak v sobotu 14. septembra v rámci podujatia Karpaty 1944.

Čítať ďalej
  • 26.09. 2019
  • vkpo

100 let českého chemického vojska

Před budovou Generálního štábu Armády České republiky v Praze 6 na Vítězném náměstí byla ve čtvrtek 19. září zpřístupněna panelová výstava, která přibližuje již stoletou historii československého a českého chemického vojska. Výstavu připravil Vojenský historický ústav Praha, jejím autorem je kurátor VHÚ Zdeněk Polčák.

Čítať ďalej
  • 20.09. 2019
  • VHÚ Praha

Knižné novinky