Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

15 let od tragického pádu Lynxu u Náměšti

V pondělí 9. září 2019 se v údolí řeky Oslavy mezi obcemi Kuroslepy a Kladeruby na Třebíčsku sešli vojáci české a britské armády, aby společně uctili památku šestičlenné posádky vrtulníku Lynx, který tam v roce 2004 havaroval. K tragédii došlo při plnění úkolů v rámci vojenského cvičení na území České republiky s názvem Flying Rhino 2004.

Čítať ďalej
  • 10.09. 2019
  • 22. zVrL

Pamiatka obetí holokaustu a rasového násilia

Pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia sa včera na Rybnom námestí v Bratislave uskutočnila pietna spomienka, v rámci ktorej si pamiatku na obete holokaustu a rasového násilia za rezort obrany uctil štátny tajomník Ministerstva obrany SR Róbert Ondrejcsák.

Čítať ďalej
  • 10.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Přehlídka elegance, krásy a nostalgie

Vozidla Aero u Staré Aerovky


V areálu Leteckého muzea Kbely, konkrétně před hangáry Staré Aerovky, se první zářijový víkend setkali majitelé historických vozů Aero. Více než sto aerovek z několika zemí Evropy se zde potkalo v rámci 38. evropského setkání vozů Aero. Prohlédněte si početnou fotogalerii automobilů, které dnes už patří k československé klasice, stojících před hangáry s exponáty Vojenského historického ústavu Praha.

Čítať ďalej
  • 09.09. 2019
  • VHÚ Praha

Obnova Pamätníka hrdinom – letcom SNP

V obci Tatranské Zruby, priamo pri vojenskej zotavovni, sa nachádza Pamätník hrdinom – letcom SNP, ktorí zahynuli 9. októbra 1944 pri havárii lietadla. Vzhľadom na vtedajšie pohnuté časy sa o havárii lietadla nevedelo a trosky spolu s telami obetí boli nájdené až o rok neskôr. Telá sú pochované v Gerlachove a nehodu pripomína vrtuľa lietadla, ktorá bola spolu s troskami lietadla stiahnutá zo západnej steny Gerlachu členmi horolezeckého oddielu.

Čítať ďalej
  • 09.09. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Změna otevírací doby lešanského muzea

Muzeum zavře brány na konci září


Upozorňujeme návštěvníky, že se začátkem nového školního roku se změnila otevírací doba Vojenského technického muzea Lešany. Muzeum má nyní otevřeno POUZE O VÍKENDECH, tedy každou sobotu a neděli, a to vždy od 9.30 do 17.30.

Čítať ďalej
  • 06.09. 2019
  • VHÚ Praha

Knižné novinky