Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

V Čáslavi si připomněli operaci Percentage

U příležitosti 80. výročí prvního paradesantního výsadku na území protektorátu, který organizoval československý zahraniční odboj z Velké Británie, se ve čtvrtek v Čáslavi konala vzpomínková akce a odborná konference.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2021
  • Ministerstvo obrany ČR

Slovenská delegácia si vo Francúzsku

pripomenula obete padlé v bojoch SNP


Pri príležitosti oficiálnej návštevy ministra obrany SR Jaroslava Naďa vo Francúzsku zorganizovalo Veľvyslanectvo SR vo Francúzsku v spolupráci so slovenským a francúzskym rezortom obrany v Katedrále St. Louis v Paríži bohoslužbu za Francúzov, ktorí padli v bojoch Slovenského národného povstania. Rekviem sa uskutočnilo v nadväznosti na úmrtie posledného z nich, ktorým bol 92-ročný Roger Naël.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Atentát 80: Akce Sokol

– Heydrich si podepsal rozsudek smrti 8. října 1941


Na počátku října 1941 vrcholila první vlna teroru, který Reinhard Heydrich rozpoutal krátce po svém příchodu do protektorátu 27. září 1941. Uprostřed zatýkání a poprav vlastenců a představitelů domácího odboje zacílil Heydrich na organizaci, kterou považoval za mimořádně nebezpečnou: Českou obec sokolskou.

Čítať ďalej
  • 07.10. 2021
  • VHÚ Praha

Letecký guľomet A-12,7 „Afanasijev“

V zbierkovom fonde Vojenského historického múzea Piešťany sa nachádza aj zbierkový predmet – sovietsky letecký guľomet A-12,7 „Afanasijev“, ktorý bol do zbierky IV – Automatické zbrane - získaný v roku 2004 bezodplatným prevodom z Vojenskej leteckej akadémie M. R. Štefánika v Košiciach.

Čítať ďalej
  • 06.10. 2021
  • VHÚ Bratislava

Minister Naď vzdal pri „bráne slobody"

hold hrdinom Karpatsko-duklianskej operácie


Predstavitelia Ministerstva obrany SR a velenie Ozbrojených síl SR si dnes pripomenuli 77. výročie Karpatsko-duklianskej operácie. Pamiatku hrdinov, ktorí zahynuli počas jednej z najkrvavejších operácií druhej svetovej vojny si ku Pamätníku československého armádneho zboru na Dukle a ďalším pietnym miestam vo Svidníku prišiel uctiť aj minister obrany SR Jaroslav Naď.

Čítať ďalej
  • 06.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky