Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

Noc muzeí a galérií vo vojenskom múzeu

Po roku opäť otvorilo piešťanské Vojenské historické múzeum svoje brány návštevníkom v netradičnom čase. Od skorého poludnia mohli malí aj veľkí návštevníci zhliadnuť bohaté zbierkové fondy, panelovú výstavu k stému výročiu česko-slovenských légií, vypočuť si zaujímavé prednášky fundovaných historikov.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Od tragédie pri Ražňanoch uplynulo 13 rokov

Vrtuľník typu Mi-24D vzlietol 10. mája 2005 vo večerných hodinách z leteckej základne v Prešove. Išlo o bežný cvičný let, vrtuľník sa však späť už nevrátil. Zrútil sa približne o 21.30 h neďaleko obce Ražňany pri Sabinove.

Čítať ďalej
  • 16.05. 2018
  • vkpo

MO SR vybuduje penzión pre vojnových veteránov

v hoteli na Zemplínskej šírave


Ministerstvo obrany SR vybuduje penzión pre vojnových veteránov v hoteli na Zemplínskej šírave, ktorý je v súčasnosti v správe rezortnej spoločnosti Horezza. Rezort obrany tak splní ďalší bod z Programového vyhlásenia vlády SR a jednu z priorít Slovenskej národnej strany, ktorá dlhodobo presadzuje potrebu lepšej starostlivosti o vojnových veteránov. Novelu zákona o vojnových veteránoch, ktorá vybudovanie penziónu umožňuje, v utorok 15. mája schválila Národná rada SR.

Čítať ďalej
  • 16.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Noc múzeí a galérií 2018 vo VHM

Vojenské historické múzeum (VHM) Piešťany, ktoré je súčasťou Vojenského historického ústavu (VHÚ) Bratislava, sa aj tento rok zapája do akcie „Noc múzeí a galérií 2018“. V múzejných oddeleniach Piešťany a Svidník pripravilo na sobotu 19. mája pre záujemcov bohatý program.

Čítať ďalej
  • 15.05. 2018
  • VHÚ Bratislava

Knižné novinky