Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

100 let českého chemického vojska

Před budovou Generálního štábu Armády České republiky v Praze 6 na Vítězném náměstí byla ve čtvrtek 19. září zpřístupněna panelová výstava, která přibližuje již stoletou historii československého a českého chemického vojska. Výstavu připravil Vojenský historický ústav Praha, jejím autorem je kurátor VHÚ Zdeněk Polčák.

Čítať ďalej
  • 20.09. 2019
  • VHÚ Praha

Podujatie pri príležitosti 81. výročia vyhlásenia

všeobecnej mobilizácie v Československu


V sobotu 21. septembra 2019 sa pri príležitosti 81. výročia vyhlásenia všeobecnej mobilizácie v Československu uskutoční spomienkové podujatie v areáli vojenského múzea izolovaného pechotného zrubu B-S 4 „Lány“ v Petržalke, ktorý sa nachádza v blízkosti hraničného priechodu Berg.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2019
  • VHÚ Bratislava

Oslavy Dňa slovenského vojenského letectva

Oslavy Dňa slovenského vojenského letectva, ktorý každoročne pripadá na 17. septembra, sa vo veliteľstve vzdušných síl začali slávnostným nástupom, počas ktorého veliteľ vzdušných síl generálmajor Ľubomír Svoboda odovzdal vybraným príslušníkom veliteľstva Pamätné medaile k 75. výročiu SNP a skončenia 2. svetovej vojny a Pamätné medaile vzdušných síl OS SR.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky