Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

Vedomostná súťaž z histórie svidníckeho regiónu

a oslavy 74. výročia oslobodenia mesta Svidník


Dňa 18. januára 2019 sa uskutočnil v poradí už 9. ročník vedomostnej súťaže ,,Z histórie svidníckeho regiónu 2019“, ktorý sa konal pri príležitosti 74. výročia oslobodenia mesta Svidník.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2019
  • VHÚ Bratislava

Od tragédie An-24V uplynulo už 13 rokov

Pamiatku profesionálnych vojakov, ktorí zahynuli pri najväčšej leteckej tragédii samostatnej Slovenskej republiky si dnes na vrchu Borsó pri maďarskej obci Hejce prišiel uctiť minister obrany SR Peter Gajdoš spolu ministrom obrany Maďarska Tiborom Benkőm, predsedom Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Antonom Hrnkom, náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Danielom Zmekom a s ďalšími predstaviteľmi slovenského rezortu obrany a ozbrojených síl.

Čítať ďalej
  • 21.01. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Minister Gajdoš si uctil pamiatku obetí

vypálených obcí Kľak a Ostrý Grúň


Minister obrany SR Peter Gajdoš si v nedeľu 20. januára v obciach Kľak a Ostrý Grúň uctil pamiatku obyvateľov, ktorí zahynuli pri vypálení týchto obcí nacistami v roku 1945. Tí chceli zastaviť pomoc miestnych obyvateľov partizánskym skupinám Slovenského národného povstania, a preto pristúpili k tomuto krutému činu.

Čítať ďalej
  • 21.01. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Uplynulo 74 rokov od oslobodenia Prešova

V sobotu 19. januára 2019 uplynulo sedemdesiatštyri rokov odo dňa, kedy bolo mesto Prešov oslobodené. Pri tejto príležitosti sa konal pietny akt kladenia vencov, v predvečer piatok 18. januára pri Pamätníku Červenej armády v Južnom parku a pri Pamätníku obetiam bombardovania Prešova na Konštantínovej ulici, kde účastníci pietnej spomienky vzdali hold tým, ktorí v niekdajšej budove gestapa zahynuli počas bombardovania mesta Prešov koncom roku 1944.

Čítať ďalej
  • 21.01. 2019
  • 2. mb

Vojenskí historici si pripomenuli významný deň

- Deň delostrelectva a raketového vojska


Členovia Cechu puškárov a delostrelcov si dňa 15. januára 2019 na slávnostnom zhromaždení v Posádkovom klube v Bratislave pripomenuli už 74. výročie bitky pri poľskom Jasłe, kde slovenskí delostrelci v zostave 1. čs. armádneho zboru v ZSSR úspešne zasiahli do bojov proti fašizmu. Tento pamätný deň vojenskej minulosti Slovenska sa v radoch príslušníkov delostrelectva a raketového vojska slávi ako Deň delostrelectva a raketového vojska.

Čítať ďalej
  • 18.01. 2019
  • VHÚ Bratislava

Knižné novinky