Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

Novela zákona o vojnových veteránoch

prešla prvým čítaním


Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky včera v prvom čítaní prerokovali novelu zákona o vojnových veteránoch. Z nej vyplýva, že ministerstvo obrany bude môcť vybudovať Penzión pre vojnových veteránov a splniť tak jeden z cieľov vyplývajúcich z Programového vyhlásenia vlády SR a naplniť ďalší bod z programu Slovenskej národnej strany. Novelu z dielne rezortu obrany schválila vláda SR v januári tohto roka.

Čítať ďalej
  • 14.03. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Oslavy 75. výročí bitvy u Sokolova

a 100. výročí bitvy u Bachmače


Ministryně obrany Karla Šlechtová a 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun se ve dnech 9. a 10. března zúčastnili oslav 75. výročí bitvy u Sokolova a 100. výročí bitvy u Bachmače. Součástí delegace Ministerstva obrany byli zástupci Poslanecké sněmovny PČR, váleční veteráni, jejich potomci a představitelé veteránských organizací a historických spolků.

Čítať ďalej
  • 13.03. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Musée Royal de l’Armée et d’Histoire Militaire

V Belgii představuje nejvýznamnější vojenskou muzejní instituci Musée Royal de l’Armée et d’Histoire Militaire, nacházející se v Bruselu. Muzeum ozbrojených sil a vojenských dějin je umístěno v rozsáhlých prostorech historických budov v Jubilejním parku. Stavba s prosklenou halou, navazující na zdejší triumfální oblouk, který parku dominuje, byla navržena architektem Gédéonem Bordieau roku 1875.

Čítať ďalej
  • 09.03. 2018
  • VHÚ Praha

Spomienka na zavraždených slovenských generálov

Včera popoludní si príslušníci Generálneho štábu OS SR na čele s oboma zástupcami náčelníka spolu s Klubom generálov SR a zástupcami Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov pripomenuli pamiatku štyroch slovenských generálov zavraždených fašistami v nemeckom koncentračnom tábore Flossenburg v marci 1945.

Čítať ďalej
  • 07.03. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky