Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

Příslušníci Armády ČR vzdali poctu

plukovníku in memoriam Bedřichu Dvořákovi


Vzpomínkovou akci na plukovníka in memoriam Bedřicha Dvořáka uspořádala jeho rodina společně s obcí Chotěnov a Klubem vojenské historie 276th Sqdn. (reenacted) RAF při příležitosti 75. výročí útěku letců ze zajateckého tábora ze Saganu. Bedřich Dvořák, letec britského Královského letectva – RAF byl za své činy oceněn dvěma Československými válečnými kříži 1939 a Francouzským válečným křížem Croix de Guerre.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • Správa letiště Pardubice

Vernisáž výstavy „Kvety vďaky“

v Centrálnej expozícii VHM vo Svidníku


Dňa 15. mája 2019 sa v priestoroch Centrálnej expozície Vojenského historického ústavu –Vojenského historického múzea vo Svidníku uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy „Kvety vďaky“, ktorá je zostavená z umeleckých diel akademickej maliarky Márie Medveckej a viacerých českých maliarov.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • VHÚ Bratislava

Pietna spomienka na kolegov pri obci Ražňany

Dňa 10. mája 2019 uplynulo už 14 rokov od leteckého nešťastia vrtuľníka Mi-24D (ev. č. 0150) pri obci Ražňany v okrese Sabinov. Na palube vtedy zahynuli dvaja vynikajúci piloti major Imrich Gonda, major Vladimír Rišian a palubný technik rotný Mikuláš Ragáň, boli to hlavne skvelí priatelia a kolegovia.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • vkpo

Na letisku Bratislava bol odhalený mobiliár

s Pomníkom Štefana Baniča


Známy pomník vynálezcu padáka Štefana Baniča sa opäť vrátil na Letisko M. R. Štefánika. Vo verejnom priestore vedľa odbavovacej budovy odhalilo letisko mobiliár, ktorého súčasťou je Pomník Štefana Baniča aj základný kameň nového terminálu. Priestor s lavičkami a sochárskymi dielami má slúžiť cestujúcej verejnosti ako oddychová zóna.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2019
  • Letisko Bratislava

Tatra kolem světa 2

Tatra Trucks podpoří chystanou expedici


Koncem 80. let cestovatelští nadšenci i široká veřejnost sledovali pouť výpravy Tatra kolem světa, na kterou v roce 1987 vyrazil tým se speciálem Tatra T 815 GTC. Na její odkaz chce v příštích třech letech navázat expedice Tatra kolem světa 2, kterou podpoří i kopřivnická automobilka Tatra Trucks.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2019
  • Tatra Trucks, CSG

Knižné novinky