Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

Uctění památky výsadkáře Jana Kubiše

Průletem bitevního vrtulníku Mi-24V ze 22. základny vrtulníkového letectva bylo v neděli 24. června v 15.00 hodin zahájeno vzpomínkové setkání k uctění památky rodáka Dolních Vilémovic plukovníka in memoriam Jana Kubiše.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2018
  • 22. zVrL

Uctenie pamiatky obetí vypálenej obce Kalište

Minister Gajdoš si v sobotu 23. júna uctil pamiatku obetí vypálenej obce Kalište, ktorú na konci 2. svetovej vojny vypálili nacisti. Na pietnom akte, ktorý je súčasťou 13. ročníka podujatia Stretnutie generácií organizovaného Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, sa zúčastnil aj predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

Čítať ďalej
  • 27.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Tradícia aktivít záujmovej tvorivosti

Dňa 21. júna 2018 sa v priestoroch veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene uskutočnilo vyhodnotenie regionálneho kola aktivity s názvom FotoAtak 2018 a Galéria MIL 2018. Veliteľ Vzdušných síl Ozbrojených síl SR generálmajor Ľubomír Svoboda, ktorý je zároveň veliteľom Posádky Zvolen, v príhovore vyzdvihol, že v udržiavaní tejto tradície sa spája kreativita a možnosť prezentovať tvorivosť vojakov, civilných zamestnancov, vojenských dôchodcov. Zároveň je ideálnou formou pre prácu s rodinnými príslušníkmi.

Čítať ďalej
  • 27.06. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Uctění památky generála Heliodora Píky

Přesně před 69 lety nechal komunistický režim popravit po vykonstruovaném procesu armádního generála Heliodora Píku. Jeho památku včera před budovou Generálního štábu AČR uctili ministryně obrany Karla Šlechtová a 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun.

Čítať ďalej
  • 22.06. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Kýlová plocha letounu Aero Ae-45

Po 2. světové válce bylo Bezpečnostní letectvo Sboru národní bezpečnosti jednou z ozbrojených složek využívajících ke své činnosti také letouny. Disponovalo mimo bojových strojů i řadou typů v podstatě civilních, uzpůsobených pro hlídkovou a spojovací službu. K nim patřilo i několik čtyřmístných dvoumotorových Aero Ae-45, vyráběných sériově v Aeru n.p. Vysočany od roku 1949.

Čítať ďalej
  • 21.06. 2018
  • VHÚ Praha

Knižné novinky