Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

76. výročie Slovenského národného povstania

„Bratia, máte lásku a obdiv sveta a podporu Spojencov. Obete, ktoré ste doteraz priniesli, nebudú márne, keď v odhodlanom boji vydržíme a nepovolíme a oslobodené územie si udržíme. Ale našou úlohou nie je len udržať oslobodené. My musíme vyhnať votrelca z celého Slovenska a z celej Československej republiky. V tomto boji pomôžu nám aj naše zahraničné, v bojoch s Nemcom už zocelené jednotky a všetci naši Spojenci."

Čítať ďalej
  • 27.08. 2020
  • VHÚ Bratislava

Minister obrany Naď odhalil pamätník

venovaný ženistom zo Serede


Pri príležitosti blížiaceho sa 76. výročia SNP sa dnes minister obrany Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko zúčastnili v Seredi na odhalení pamätníka – pásového obojživelného transportéra PTS-10, ktorý je venovaný na pamiatku všetkým profesionálnym vojakom zo Ženijného práporu v Seredi, ktorí plnili a plnia úlohy v rámci domáceho a medzinárodného krízového manažmentu.

Čítať ďalej
  • 27.08. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Projekt „Nájdi si svoj domov“

zavítal do VHM Piešťany


V dňoch 25. a 26. augusta 2020 sa VHÚ Bratislava - Vojenské historické múzeum Piešťany zapojilo do medzirezortného projektu Ministerstva obrany a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky pod názvom „Nájdi si svoj domov“. Projekt vytvoril partnerstvá medzi zariadeniami Ministerstva obrany SR, vojenskými útvarmi a centrami pre deti a rodiny.

Čítať ďalej
  • 27.08. 2020
  • VHÚ Bratislava

Naša sloboda bola draho vykúpená životmi

hrdinov Slovenského národného povstania


Pri príležitosti nadchádzajúceho 76. výročia Slovenského národného povstania si v sobotu 22. augusta minister obrany SR Jaroslav Naď pietnymi spomienkami na Jankovom vŕšku pri Uhrovci a pri pamätníku SNP v obci Kunerad uctil pamiatku padlých hrdinov protifašistického odboja.

Čítať ďalej
  • 24.08. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky