Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

V prodeji nová Hobby Historie 43

Vážení čtenáři, v prodeji je letošní třetí číslo časopisu Hobby Historie s pořadovým číslem 43. Jako vždy přináší řadu zajímavých článků s mnohdy doposud nepublikovanými fotografiemi.

Čítať ďalej
  • 20.08. 2018
  • Hobby Historie

Dosud neznámé snímky z 21. srpna 1968

Padesáté výročí intervence vojsk Varšavské smlouvy pomáhá odkrývat různé, dosud neznámé dokumenty i fotografie. Na Vinohradské třídě v Praze poblíž rozhlasu fotografoval 21. srpna 1968 i tehdy sotva šestnáctiletý Martin Preiss. Snímky pořídil na film 6×6 s fotoaparátem Ljubitěl mezi desátou až dvanáctou hodinou. Jde o dosud nepublikované snímky, které se však vyznačují vysokou dokumentární hodnotou i silným emocionálním nábojem.

Čítať ďalej
  • 20.08. 2018
  • VHÚ Praha

Rekonštrukcia historických udalostí SNP

Minister obrany SR Peter Gajdoš si v nedeľu 19. augusta v areáli kempu v Oravskej Porube pripomenul 74. výročie Slovenského národného povstania v rámci podujatia s názvom „Orava 1944 – Do Zbrane!“ Zároveň si v Dolnom Kubíne uctil pamiatku tých, ktorí počas Slovenského národného povstania v boji za slobodu položili životy.

Čítať ďalej
  • 20.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Ženy-fotografky a první světová válka

Neobvyklý pohled na první světovou válku připravila kurátorka Pippa Oldfield z bradfordské Impressions Gallery ve spolupráci s Arts Council England. Výstava nazvaná Země nikoho: Ženy-fotografky a první světová válka přibližuje tento válečný konflikt očima žen – tří fotografek: Olive Edis, Mairi Chisholm a Florence Farmborough. Jejich snímky kurátorka doplnila díly třech současných fotografek Alison Baskerville, Dawn Cole a Chloe Dewe Mathews.

Čítať ďalej
  • 17.08. 2018
  • VHÚ Praha

Viera Stehlíková sa vo veku 95 rokov

stala oficiálne vojnovou veteránkou


Vo veku 95 rokov sa včera Viera Stehlíková, ako priama účastníčka národného boja za oslobodenie, stala oficiálne vojnovou veteránkou. Preukaz vojnového veterána jej dnes pri príležitosti včerajších narodenín odovzdal osobne minister obrany SR Peter Gajdoš. Ako pani Vierka uviedla, veľmi si dnešnú návštevu cení a trúfla by si byť aj ministerkou obrany. „Mohli by sme si to vymeniť,” povedala ministrovi Gajdošovi.

Čítať ďalej
  • 17.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky