Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

Ve francouzském Darney si připomněli

Den ozbrojených sil České republiky


Den ozbrojených sil ČR a jednu z nejvýznamnějších událostí historie naší armády si v sobotu 30. června ve francouzském Darney připomněli vrcholní představitelé České a Slovenské republiky a Francie premiér ČR Andrej Babiš, premiér SR Peter Pellegrini a ministryně obrany Francie Florence Parly. Resort obrany zastupovala náměstkyně ministra obrany Alena Netolická a zástupce náčelníka Generálního štábu AČR - náčelník štábu brigádní generál Miroslav Hlaváč.

Čítať ďalej
  • 02.07. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Tankové dni Laugarício 2018

– Deň s pozemnými silami OS SR


Srdečne Vás všetkých pozývame do Trenčianskych Stankoviec, kde sa dňa 30. júna 2018 uskutočnia Tankové dni Laugarício – Deň s pozemnými silami OS SR so začiatkom o 10.00 hod.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Zemřel válečný veterán generál Vranský

Ve věku 97 let nás v neděli 24. června ráno opustil brigádní generál Pavel Vranský, veterán bojů v Sýrii a u Tobrúku a posléze příslušník 311. československé bombardovací perutě RAF. Rozloučení s Pavlem Vranským se konalo dnes, v pátek 29. června, ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Pocta britským a americkým účastníkom SNP

Veliteľ Vzdušných síl OS SR generálmajor Ľubomír Svoboda sa v stredu 27. júna zúčastnil v obci Polomka na pietnej spomienke venovanej americkým a britským príslušníkom špeciálnych služieb, ktorí sa zúčastnili Slovenského národného povstania. Spolu s veľvyslancami USA a Spojeného kráľovstva Adamom Sterlingom a Andrewom Garthom položili vence k pamätníku, na ktorom sú vyryté aj mená trinástich Američanov a štyroch Britov, ktorých fašisti v januári 1945 popravili v koncentračnom tábore Mauthausen.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Pietna spomienka na „cisárskeho večného vojaka“

280. výročie narodení Ladislava Škultéty - Gábriša


Dňa 27. júna sa konala pri hrobe „cisárskeho večného vojaka“ Ladislava Škultéty - Gábriša, jedného z najdlhšie slúžiacich vojakov histórie vojenstva sveta, pietna spomienka pri príležitosti 280. výročia jeho narodenia.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky