Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

Podujatie pri príležitosti 81. výročia vyhlásenia

všeobecnej mobilizácie v Československu


V sobotu 21. septembra 2019 sa pri príležitosti 81. výročia vyhlásenia všeobecnej mobilizácie v Československu uskutoční spomienkové podujatie v areáli vojenského múzea izolovaného pechotného zrubu B-S 4 „Lány“ v Petržalke, ktorý sa nachádza v blízkosti hraničného priechodu Berg.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2019
  • VHÚ Bratislava

Oslavy Dňa slovenského vojenského letectva

Oslavy Dňa slovenského vojenského letectva, ktorý každoročne pripadá na 17. septembra, sa vo veliteľstve vzdušných síl začali slávnostným nástupom, počas ktorého veliteľ vzdušných síl generálmajor Ľubomír Svoboda odovzdal vybraným príslušníkom veliteľstva Pamätné medaile k 75. výročiu SNP a skončenia 2. svetovej vojny a Pamätné medaile vzdušných síl OS SR.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Benefiční koncert v chrámu Cyrila a Metoděje

Vojenský historický ústav Praha / Národní památník hrdinů heydrichiády pořádá v sobotu 28. září od 19 hodin již 2. benefiční koncert pro Obranu národa, a to u příležitosti výročí poprav československých důstojníků – odbojářů za 1. stanného práva. Koncert se uskuteční v katedrálním chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze 2, Resslově ulici číslo 9a.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2019
  • VHÚ Praha

Další řopíky jsou na prodej

V úterý 17. září Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku s minimální požadovanou kupní cenou, která v souhrnu přesahuje 11,5 milionů korun.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky