Hobby Historie

Časopis predstavuje osobnosti a vojenskú techniku prevažne 20. storočia v rozsiahlych analytických príspevkoch spracovaných špičkovými autormi. Obsah: Portréty neobyčajných osobností z oblasti vojenstva; monografické state o menej známej či opomínanej pozemnej, leteckej a námornej technike; nové pohľady na známu techniku; recenzie publikácií s vojenskou tematikou.

125 let od narození Karla Janouška

Air Marshala Royal Air Force


V úterý 30. října uplynulo 125 let od narození Karla Janouška. Jediného Čechoslováka, kterému byl britským králem udělen titul Air Marshal RAF. Inspektora československého letectva ve Velké Británii a politického vězně, si před několika dny připomněli účastníci akce pořádané Československou obcí legionářskou a Odborem vojenského letectví Ministerstva obrany.

Čítať ďalej
  • 02.11. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

22 let od tragické nehody kpt. Michala Návesníka

U obce Tasovice na okraji lesa a na konci chatové oblasti stojí nenápadný pomník mladého pilota Michala Návesníka. Příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva si ve čtvrtek 1. listopadu přišli zavzpomínat na svého kamaráda a kolegu, na místo tragické události. Během pietního aktu byl k pomníčku položen věnec.

Čítať ďalej
  • 02.11. 2018
  • 22. zVrL

100. výročie prijatia Martinskej deklarácie

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa dnes v Martine zúčastnil na celoštátnych oslavách pri príležitosti 100. výročia prijatia Martinskej deklarácie, ako aj vzniku Československej republiky. Pri tejto príležitosti sa na Námestí SNP konala prezentácia Ozbrojených síl SR, vojaci vypálili delostrelecké salvy a verejnosť mala možnosť vidieť aj spoločný prelet leteckej techniky Ozbrojených síl SR a Armády Českej republiky.

Čítať ďalej
  • 30.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Potomci legionářů obrněného vlaku Orlík

na zahájení výstavy v Komorním Hrádku


Dvě unikátní výstavy na Komorním Hrádku otevřel v pondělí 29. října ředitel Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit MO plukovník gšt. Pavel Vobůrka.

Čítať ďalej
  • 30.10. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky