ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Odborná príprava nových vojakov v Sučanoch

Priestory posádkového cvičiska Sučany v podhorí Malej Fatry a Základne výcviku a mobilizačného doplňovania PS OS SR v Martine patria v tieto dni novým vojakom, ktorí boli po úspešnom absolvovaní základného vojenského výcviku 23. februára v Martine slávnostne vyradení. V súčasnosti už druhý týždeň pokračujú vo svojom štvortýždňovom odbornom výcviku po jednotlivých odbornostiach a špecializáciách v rámci roty bojového výcviku, ktorej velí kapitán Martin Kováč.

Čítať ďalej
  • 09.03. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Spojenci prisľúbili refundovať 100 % nákladov

slovenského projektu v oblasti odmínovania v Iraku


Spojenci prisľúbili 100 %-nú podporu slovenskému projektu zo Zvereneckého fondu na budovanie obranných kapacít (Defence Capacity Building – DCB) v oblasti odmínovania v Iraku, v rámci ktorého v súčasnosti pôsobia slovenskí vojaci. Projekt pripravil špecializovaný tím pracovníkov ministerstva obrany a generálneho štábu v súčinnosti so Stálou delegáciou SR pri NATO.

Čítať ďalej
  • 09.03. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Chemici z Liberce se učili nové postupy

dekontaminace v extrémních podmínkách


Chemičtí specialisté z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany z Liberce se poprvé zúčastnili kurzu CBRN Winter Course, který se konal ve švédském městě Umeå. Cílem bylo navázat spolupráci v oblasti problematiky ochrany proti zbraním hromadného ničení v extrémních podmínkách, porovnání zavedených postupů a materiálu s dalšími zahraničními týmy a zapojení se do národního cvičení švédské armády.

Čítať ďalej
  • 08.03. 2018
  • Armáda ČR

Keď veliteľ „kubákov“ riadi výcvik jednotiek

Články zo života a výcviku vojenských jednotiek opisujú nasadenie, približujú aktivity a vykresľujú odhodlanie v mnohých odbornostiach Ozbrojených síl SR. A niekedy je potrebné ich vytvoriť, aby v prvom rade vzdali hold náročnosti a sebazapreniu.

Čítať ďalej
  • 08.03. 2018
  • plrb

Atraktívnejšie aktívne zálohy

sú o krok bližšie k realite


Výbor Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti dnes schválil novelu zákona o brannej povinnosti, v ktorej rámci sa budú môcť vojaci v zálohe zaradení do aktívnych záloh pripravovať na plnenie úloh ozbrojených síl za atraktívnejších podmienok už od mája tohto roka. Novelu zákona o brannej povinnosti z dielne rezortu obrany schválila koncom minulého roka vláda a v januári prešla prvým čítaním v Národnej rade SR.

Čítať ďalej
  • 08.03. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky