ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Soustředění Čestné stráže AČR v Náměšti

Celý tento týden probíhalo na náměšťské 22. základně vrtulníkového letectva soustředění Čestné stráže Armády ČR. V rámci zaměstnání se příslušníci Čestné stráže AČR také seznámili s tamní základnou a leteckou technikou.

Čítať ďalej
  • 23.03. 2018
  • 22. zVrL

Minister Gajdoš rokoval so slovinským veľvyslancom

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera na pôde rezortu prijal veľvyslanca Slovinskej republiky Gregora Kozovinca. Išlo o jeho prvú návštevu po vymenovaní do funkcie, pričom témami diskusie boli aktuálne aktivity bilaterálnej obrannej spolupráce, výmena skúseností z pôsobenia v misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu a v ostatných aktivitách na podporu rozvoja obranných spôsobilostí partnerov, ako aj aktuálne multilaterálne témy a možnosti vzájomnej podpory v iniciatívach EÚ a NATO.

Čítať ďalej
  • 23.03. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Maxim na cvičení Common Effort 2018

Náčelník Generálneho štábu OS SR generál Milan Maxim na pozvanie svojho maďarského kolegu navštívil slovenských a maďarských vojakov počas cvičenia Common Effort 2018 v priestore Madarás na hraniciach Maďarska so Srbskom.

Čítať ďalej
  • 23.03. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Vojaci operácie UNFICYP ocenení Veliteľom síl

Príslušníkom Sektoru 4 v operácii UNFICYP boli dňa 8. marca 2018 udelené v priestoroch kempu generála Štefánika medaile za službu mieru. Slávnostná ceremónia sa konala za prítomnosti Veliteľa síl UNFICYP generálmajora Humayun Kabira a vysokých vojenských, ale aj politických predstaviteľov národov participujúcich na operácii.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2018
  • UNFICYP

Knižné novinky