ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Z misie UNFICYP sa vrátilo 92 vojakov

Z mierovej misie UNFICYP na Cypre sa v rámci rotácie vrátilo 92 vojakov, z toho dve ženy. Na slávnostnom nástupe v Nitre ich v utorok 12. septembra privítal náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky generál Milan Maxim.

Čítať ďalej
  • 14.09. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Slovensko zakladajúcim členom NATO skupiny

Od utorka 5. septembra 2017 do štvrtka 7. septembra 2017 sa hrad Grand Vigľaš stal miestom prvého rokovania novovytvorenej riadiacej skupiny NATO s názvom GBAD C2 MOU Steering Group (Ground Based Air Defence Command and Control Memorandum of Understandig Steering Group).

Čítať ďalej
  • 13.09. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Sliačskí psovodi opäť excelovali

Psovodi z Leteckej základne Sliač so svojimi služobnými psami opäť úspešne reprezentovali sliačsku základňu na tohtoročných XIII. majstrovstvách vo výkone psovodov a služobných psov Ministerstva obrany Slovenskej republiky (MO SR). Majstrovstvá prebiehali v dňoch 4. až 8. septembra 2017 a organizátorom bolo tak ako po minulé roky Oddelenie kynológie - Odbor výcviku a kynológie Vojenskej polície Vlkanová-Hronsek pod vedením majora Petra Šoltésa.

Čítať ďalej
  • 13.09. 2017
  • tks

Ruské vrtulníky v Sýrii

Nasazení ruské armády v Sýrii doprovázela nepočetná skupina transportních a bitevních helikoptér. Jejich taktika byla zpočátku založena na poznatcích z Čečenska, avšak již krátce po zahájení bojových akcí došlo k její úpravě.

Čítať ďalej
  • 12.09. 2017
  • JUDr. Jakub Fojtík, Ph.D., LL.M.

Knižné novinky