ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Poľný výcvik kadetov

Od 14. do 31. júla prebieha v Centre výcviku Lešť sústredený poľný výcvik kadetov, na ktorom sa zúčastňuje 93 prvákov a 56 druhákov z Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, ako aj 13 kadetov, ktorí študujú na Technickej univerzite Košice. Spoločne so Slovákmi cvičí 17 kadetov z Akadémie obrany Brno.

Čítať ďalej
  • 18.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Zmeko navštívil prešovské posádky

Dňa 11. júla 2019 privítal v posádke Prešov veliteľ 2. mechanizovanej brigády (2. mb) a zároveň veliteľ posádky Prešov brigádny generál Vladimír Kubáň náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generála Daniela Zmeka.

Čítať ďalej
  • 18.07. 2019
  • 2. mb

Do další fáze zakázky na dodávku nových BVP

postupují všichni čtyři uchazeči


Do další fáze vícekolového jednacího řízení na dodávku 210 kusů nových pásových bojových vozidel pěchoty (PBVP) postoupili všichni čtyři oslovení výrobci. Všechny společnosti se písemně zavázaly ke splnění všech armádou a ministerstvem stanovených 16 no-go (nepodkročitelných) požadavků.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Generál Kopecký jednal v Německu

se svým protějškem


Ve dnech 15. a 16. července navštívil velitel Pozemních sil Armády ČR generálmajor Josef Kopecký Německo. Během slavnostního ceremoniálu v Berlíně generála s doprovodem přivítal velitel Pozemních sil Spolkové republiky Německo generálporučík Jörg Vollmer. Poté následoval pietní akt položení kytic a věnců k památníku vojáků Bundeswehru, kteří padli v zahraničních misích.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2019
  • Armáda ČR

Prezentácia centier výnimočnosti NATO

Centrá výnimočnosti jednotlivých členských krajín NATO včera v Bruseli v sídle Severoatlantickej aliancie prezentujú svoje úlohy a ciele. V rámci 25. akreditovaných centier má svoje zastúpenie aj slovenské Centrum výnimočnosti NATO pre oblasť likvidácie nevybuchnutej munície, ktoré sídli v Trenčíne. Akreditované bolo v roku 2011 a v súčasnosti do neho okrem Slovenskej republiky svojimi expertmi prispieva aj Česká republika, Francúzsko, Maďarsko a Rumunsko.

Čítať ďalej
  • 16.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky