ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Medaile pro českého chemika v Iráku

Liberečtí chemici v Iráku už čtyři měsíce vyučují irácké chemické specialisty na základně Al Taji v pokročilých technikách ochrany proti zbraním hromadného ničení. Jeden z příslušníků jednotky za to obdržel ocenění od velitele australsko-novozélandského úkolového uskupení.

Čítať ďalej
  • 02.07. 2018
  • Armáda ČR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 2. do 8. júla 2018. Celkovo by malo ísť o 21 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických, chorvátskych a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 02.07. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Nový ministr obrany Lubomír Metnar

se seznamoval s hlavními úkoly Armády ČR


V pátek 29. června navštívil ministr obrany Lubomír Metnar poprvé Generální štáb Armády České republiky. Náčelník Generálního štábu generálporučík Aleš Opata jej při této příležitosti seznámil s hlavními představiteli armády a současným stavem ozbrojených sil.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky