ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

LOM Praha Trade podporuje nadaci

Významná obchodní společnost v leteckém průmyslu LOM Praha Trade, dceřiná společnost státního podniku LOM Praha s.p., se stává generálním partnerem hudebního festivalu Věčná Naděje. První ročník festivalu je pořádán pod záštitou Ministerstva kultury České republiky, hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a primátorky Hlavního města Prahy Adriany Krnáčové.

Čítať ďalej
  • 23.08. 2017
  • LOM Praha Trade

Deň otvorených dverí v Nemšovej

V Zásobovacej základni I Nemšová sa 18. augusta uskutočnil už 14. ročník Dňa otvorených dverí. Tisícka návštevníkov obdivovala vrtuľník Mi-17 v úprave SAR - LPZS z Vrtuľníkového krídla gen. Jána Ambruša v Prešove a potleskom odmenila výsadok príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia.

Čítať ďalej
  • 23.08. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Presuny techniky cez územie SR pokračujú

Ministerstvo obrany SR upozorňuje občanov na presuny vojenskej techniky spojeneckých vojsk, ktoré sa cez územie prevažne stredného a východného Slovenska uskutočnia v termíne od 21. do 27. augusta 2017.

Čítať ďalej
  • 21.08. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Podpora VTÚ válečným veteránům

V úterý 15. srpna 2017 stvrdili svými podpisy ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Jiří Protiva a ředitel Agentury personalistiky Armády České republiky plukovník Vratislav Beran vzájemnou dohodu o spolupráci v rámci péče o válečné veterány, kterým zanikl nebo zanikne služební poměr vojáka z povolání.

Čítať ďalej
  • 18.08. 2017
  • Vojenský technický ústav

Dobrovoľná vojenská príprava pokračuje

Na výcvik nastúpilo 94 nových záujemcov


Na výcvik dobrovoľnej vojenskej prípravy začiatkom augusta nastúpilo 94 záujemcov (73 mužov a 21 žien), ktorých v piatok 4. augusta na slávnostnom nástupe v priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine privítal minister obrany Peter Gajdoš spolu so zástupcom náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Pavlom Mackom. S výcvikom zároveň v Martine začalo aj 217 budúcich profesionálnych vojakov.

Čítať ďalej
  • 15.08. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky