ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MO ČR otevře pobočku vojenské školy

Záměr zřídit v Karlovarském kraji pobočku Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové přivítala ministryně obrany Karla Šlechtová. „Chci, aby pobočka vojenské střední školy v Karlovarském kraji byla úspěšnou a prestižní školou," řekla ministryně obrany Karla Šlechtová.

Čítať ďalej
  • 17.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Prioritou jsou vojáci

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl ve středu 13. prosince 2017 do funkce ministryně obrany Karlu Šlechtovou. „V armádě jsou profesionálové, kteří vědí, co dělají, potřebují ale vytvořit vhodné podmínky," řekla.

Čítať ďalej
  • 17.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

V roku 2018 chceme pokračovať v budovaní

funkčných a akcieschopných ozbrojených síl


Cieľom vedenia rezortu obrany je aj v roku 2018 pokračovať v budovaní moderných, funkčných a akcieschopných profesionálnych ozbrojených síl a naďalej tak napĺňať programové vyhlásenie vlády a program Slovenskej národnej strany. Na včerajšej tlačovej konferencii to uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš.

Čítať ďalej
  • 16.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Štáb prešovskej brigády pozná priority

2. mb vo výcvikovom roku 2018


V utorok 9. januára 2018 počas spoločného zhromaždenia príslušníkov veliteľstva a štábu 2. mechanizovanej brigády (2. mb) predstavil veliteľ Prešovskej mechanizovanej brigády brigádny generál Martin Stoklasa profesionálnym vojakom brigády priority výcvikového roka 2018 a zámer ich plnenia. Tento rok ich má brigáda šesť.

Čítať ďalej
  • 16.01. 2018
  • 2. mb

Knižné novinky