ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slávnostné odovzdanie funkcie veliteľa VePBA

V stredu 31. januára sa uskutočnilo slávnostné zhromaždenie príslušníkov Veliteľstva posádky Bratislava (VePBA). Za účasti zástupcu náčelníka generálneho štábu - náčelníka štábu, generálmajora Miroslava Kociana bol vykonaný akt odovzdania a prevzatia funkcie veliteľa.

Čítať ďalej
  • 01.02. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Do Iraku odchádza ďalších 24 slovenských vojakov

Slovenskí vojaci budú aj v tomto roku pokračovať v príprave inštruktorov irackých bezpečnostných síl v oblasti odmínovania a už aj v podpore v oblasti opráv vojenskej techniky sovietskej výroby. V priestoroch Ženijného práporu Sereď sa včera s nimi rozlúčili aj minister obrany SR Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim. V rámci aktuálnej rotácie odchádza do Iraku 24 slovenských vojakov.

Čítať ďalej
  • 01.02. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenský styčný tím pri ACT Norfolk

si pripomenul 25 rokov samostatnosti


Dňa 26. januára 2018 príslušníci slovenského národného styčného tímu pri ACT Norfolk spolu s českými kolegami usporiadali pracovný obed pre príslušníkov veliteľstva a národných predstaviteľov jednotlivých členských a partnerských krajín.

Čítať ďalej
  • 31.01. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Novela zákona o brannej povinnosti

prešla prvým čítaním


Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky včera v prvom čítaní prerokovali novelu zákona o brannej povinnosti. V prípade jej schválenia budú vojaci zaradení do aktívnych záloh cvičiť už od mája 2018 podľa nových, atraktívnejších podmienok. Novelu z dielne rezortu obrany schválila Bezpečnostná rada SR a vláda v novembri minulého roka.

Čítať ďalej
  • 31.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky