ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Americkí a slovenskí vojaci budú cvičiť v Martine

Americkí vojaci budú od 1. júla 2018 v Martine cvičiť spoločne s príslušníkmi Ozbrojených síl SR. V rámci 18-mesačného výcviku si precvičia možnosti zvýšenia vzájomnej interoperability, ako aj rozvoja spôsobilostí civilno-vojenskej spolupráce (CIMIC). Prítomnosť príslušníkov Ozbrojených síl USA na Slovensku, ktorí sa zúčastnia na výcvikovej aktivite, dnes schválili poslanci Národnej rady Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Prioritou AČR jsou projekty okamžitého dopadu

V pondělí 18. června se na Generálním štábu na Vítězném náměstí uskutečnilo setkání náčelníka GŠ AČR generálporučíka Aleše Opaty a dalších funkcionářů z generálního štábu, pozemních a vzdušných sil se zástupci sdělovacích prostředků nazvané Víme, co chceme a co potřebujeme k zajištění obrany naší země.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2018
  • Armáda ČR

Strakoničtí protiletadlovci pilovali taktiku

v Doupovských horách


Na nácvik aktivace úkolového uskupení pozemní protivzdušné obrany ze začátku června navázalo minulý týden ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku operačně taktické cvičení. Vojáci během něj nacvičovali, jak postupovat po příjezdu do prostoru operace. Zaměřili se zejména na to, aby veškerá činnost probíhala v souladu se standardními operačními postupy.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2018
  • 25. plrp

Operation Steel Rain 2018

V Centre výcviku Lešť sa v termíne od 8. do 15. júna uskutočnili bojové školské streľby (BŠS) mínometných jednotiek 1. mechanizovanej brigády nazvané „Operation Steel Rain 18“ pod vedením zástupcu veliteľa raketometného oddielu majora Jána Hrica.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2018
  • rmo

Knižné novinky