ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

VeP Bratislava navštívil generál Šimko

V priestoroch Veliteľstva posádky Bratislava privítal v stredu 7. februára veliteľ posádky plukovník Slavomír Milde náčelníka Vojenskej kancelárie prezidenta Slovenskej republiky brigádneho generála Ivana Šimka v sprievode veliteľa sídla prezidenta SR plukovníka Norberta Kádeka a poradcu prezidenta Michala Luciaka.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Plánovacia konferencia cvičenia Toxic Valley 2017

V dňoch 6. až 7. februára sa konala v priestoroch GŠ OS SR úvodná plánovacia konferencia (IPC) pre už v poradí šiesty ročník medzinárodného cvičenia odberových tímov (SICA) a mobilných chemických laboratórií – Toxic Valley 2018 (TOVY18). Cvičenie je v gescii generálneho štábu a je unikátnym cvičením v oblasti RCHBO v Európe. O tejto skutočnosti svedčí aj rýchlo stúpajúci záujem partnerských krajín.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Náměšťští pohybem pomohli třebíčské charitě

Díky aplikaci „Pomáhej pohybem“ Nadace ČEZ pomohla řada bezejmenných lidí Dennímu stacionáři Úsměv v Třebíč k novému devítimístnému automobilu Ford Tranzit Custom. Mezi sportujícími byli i vojáci z naší základny, kteří také nasbírali body v mobilní aplikaci a tím přispěli k získání nového vozu pro Oblastní charitu Třebíč.

Čítať ďalej
  • 08.02. 2018
  • 22. zVrL

Náměstek Koštoval jednal s francouzským protějškem

Náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval jednal ve středu 31. ledna s jeho francouzským protějškem, generálním ředitelem národního úřadu pro vyzbrojování (DGA) Hubertem L´Ebralym. Setkání se uskutečnilo v Praze u příležitosti v pořadí již 18. zasedání francouzsko-českého výboru pro vyzbrojování, který se pravidelně schází již od roku 1998.

Čítať ďalej
  • 08.02. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky