ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Príprava na obranu štátu pre gymnazistov

Počet aktivít v Kasárňach SNP Zvolen pre školy Posádky Zvolen, ktoré boli zamerané na informácie o vzdušných silách ako aj na formy rozvíjania národných a vojenských tradícií a tým sa zároveň stali súčasťou projektu „Prípravy obyvateľov na obranu štátu“, sa blíži k číslu štyridsať.

Čítať ďalej
  • 02.11. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Pripravuje sa cvičenie MACE XIX

Veliteľstvo vzdušných síl OS SR už po tretíkrát pripravuje v súčinnosti s ACG 3 (Aerospace Capabilities Group 3), NAFAG (NATO Air Force Armaments Group) a podskupinou SG/2 pri veliteľstve NATO Brusel, cvičenie jednotiek letectva a PVO pod názvom MACE XIX. Samotný priebeh cvičenia je naplánovaný v termíne od 9. do 27. júla 2018.

Čítať ďalej
  • 02.11. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Najväčšie cvičenie NATO v odbornosti CIMIC

Od 20. do 27. októbra prebiehalo v nemeckom Nienburgu najväčšie cvičenie štátov Severoatlantickej aliancie zamerané na spôsobilosť civilno-vojenskej spolupráce (CIMIC – z anglického Civil-military cooperation). Na cvičení s názvom Joint Cooperation 2017 sa zúčastnilo viac ako 300 profesionálnych vojakov z 23 krajín NATO a PfP (z anglického Partnership for peace – Partnerstvo za mier) vrátane 6 príslušníkov pozemných síl OS SR v odbornosti CIMIC.

Čítať ďalej
  • 01.11. 2017
  • Pozemné sily OS SR

V Kamenici nad Cirochou duneli mínomety

Mínometné jednotky 22. mechanizovaného práporu vo výcvikovom priestore Kamenica nad Cirochou dňa 24. októbra 2017 absolvovali ostré streľby. Dosiahli tak jeden z hlavných cieľov odbornej prípravy vo výcvikovom roku 2017.

Čítať ďalej
  • 01.11. 2017
  • Pozemné sily OS SR

100. rotácia postavenia pohotovostného systému

Od 30. novembra 2015 sa Krídlo velenia, riadenia a prieskumu Zvolen podieľa na zabezpečení ochrany vzdušného priestoru našej východnej hranice. Profesionálni vojaci sa týždenne striedajú a odovzdávajú si zodpovednosť pri plnení náročných a veľmi zodpovedných úloh v oblasti ochrany vzdušného priestoru Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 31.10. 2017
  • kvrps

Knižné novinky