ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slávnostná rozlúčka rotujúcej jednotky UNFICYP

Po absolvovaní náročného výcviku, množstva preverení z odbornej, vševojskovej i jazykovej prípravy a následnom vykonaní záverečného kontrolného cvičenia si v piatok 7. septembra 2018 v priestoroch protilietadlovej raketovej brigády v Nitre hrdo nastúpilo 115 profesionálnych vojakov OS SR vyslaných na plnenie úloh do vojenskej operácie OSN UNFICYP na Cypre.

Čítať ďalej
  • 13.09. 2018
  • plrb

Minister obrany SR navštívil absolventov

dobrovoľnej vojenskej prípravy


Minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš dnes navštívil 79 absolventov dobrovoľnej vojenskej prípravy, ktorí úspešne ukončili základný vojenský výcvik. Šéf rezortu obrany sa v rámci návštevy a neformálnej diskusie s absolventmi dobrovoľnej vojenskej prípravy zaujímal najmä o ich názory a problémy, ako aj o návrhy na zlepšenie tohto projektu do budúcnosti.

Čítať ďalej
  • 13.09. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Cvičenie Toxic Valley 2018 odštartovalo

Náčelník štábu strategického plánovania GŠ OS SR brigádny generál Ing. Slavomír Staviarský, M.Sc. sprevádzaný náčelníkom odboru bojovej podpory operácií plukovníkom Ing. Miroslavom Ofčarovičom v pondelok 10. septembra vo Výcvikovom a testovacom centre v Zemianskych Kostoľanoch slávnostne otvoril v poradí už 6. ročník cvičenia s medzinárodnou účasťou Toxic Valley 2018, ktoré potrvá do 21. septembra.

Čítať ďalej
  • 12.09. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Nové technológie v oblasti EOD

budú predstavené na bratislavskom výstavisku


Nové trendy a technológie v oblasti likvidácie výbušných zariadení (EOD), statické a dynamické ukážky si budú môcť návštevníci pozrieť budúci týždeň - 19. a 20. septembra v priestoroch výstaviska Incheba EXPO v Bratislave.

Čítať ďalej
  • 12.09. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Škoda Auto pošesté exkluzivním partnerem

Dnů NATO v Ostravě


Návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády ČR v Ostravě se i letos představí exponáty tradiční české značky Škoda. Ta se již pošesté stala exkluzivním partnerem akce. Tentokrát budou ve středu zájmu nejen nová SUV Kodiaq a Karoq, ale zároveň i modernizovaná Fabia. K vidění bude i několik vzácných exemplářů z historie mladoboleslavské automobilky.

Čítať ďalej
  • 11.09. 2018
  • Jagello 2000

Knižné novinky