ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Pod Zoborom vyhodnocovali výcvikový rok 2017

V pondelok 26. februára sa v priestoroch Protilietadlovej raketovej brigády (plrb) v Nitre konalo veliteľské zhromaždenie veliteľa plrb plukovníka Ladislava Dovhuna za prítomnosti hlavných funkcionárov veliteľstva, štábu a jednotiek plrb.

Čítať ďalej
  • 02.03. 2018
  • plrb

Tankisté cvičili v extrémně nízkých teplotách

Ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice se až do pátku 2. března koná nepřetržitý výcvik jednotek 73. tankového praporu z Přáslavic nazvaný FORESTEX 2018. Dvě tankové roty a mechanizovaná rota během něj absolvují výcvik z odborné přípravy, střelby a řízení bojových vozidel. Kromě toho projdou ještě taktickou přípravou na stupni četa a rota.

Čítať ďalej
  • 28.02. 2018
  • Armáda ČR

Vojáci obdrželi medaile za nasazení

v Afghánistánu, Iráku, Kosovu, Kongu, Itálii a Velké Británii


Celkem 97 vojáků v pátek 23. února na Národním památníku na pražském Vítkově převzalo medaile za službu v zahraničí. Vybraní příslušníci Armády ČR a Vojenské policie obdrželi z rukou ministryně obrany Karly Šlechtové a náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře Záslužné kříže ministryně obrany, Čestné odznaky AČR Za zásluhy či věcné dary.

Čítať ďalej
  • 26.02. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky