ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezort obrany pripravil Priemyselný deň

so zameraním na predstavenie vozidiel 4x4


Minister obrany Peter Gajdoš v stredu 6. decembra vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie otvoril Priemyselný deň 2017. Druhý ročník podujatia bol zameraný na prezentáciu vozidiel 4x4, na ktorých obstaranie má rezort obrany mandát od vlády SR. Na Záhorí bol predstavený aj výsledok doterajšieho slovensko-fínskeho vývoja vozidla 8x8.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Rada EÚ oficiálne spustila PESCO

Rada Európskej únie pre zahraničné veci v pondelok 11. decembra na svojom zasadnutí rozhodla o formálnom spustení Stálej štruktúrovanej spolupráce Európskej únie v oblasti bezpečnosti a obrany (PESCO), na ktorej sa napokon zúčastní 25 členských štátov EÚ.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Mimoriadna inventarizácia muničných skladov

Ozbrojené sily Slovenskej republiky ukončili mimoriadnu inventarizáciu muničných skladov, ktorú nariadil minister obrany SR Peter Gajdoš po prvých nezrovnalostiach. Podľa prvých záverov orgánov činných v trestnom konaní sa nepreukázalo, že by chýbajúca munícia bola predmetom trestnej činnosti, ale ide o dôsledok nesprávnej evidencie a manipulácie s ňou, ktorá sa datuje až do roku 2006. Na základe nariadenia šéfa rezortu obrany prijali vojaci už viaceré opatrenia.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Cvičenie Pegas 2017

Spolu 31 príslušníkov Brigády bojového zabezpečenia a Národného centra vojenskej dopravy Bratislava sa pod velením riadiaceho cvičenia, podplukovníka Richarda Beniaka, zúčastnilo na cvičení Pegas 2017.

Čítať ďalej
  • 11.12. 2017
  • Pozemné sily OS SR

Knižné novinky