ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovensko zakladajúcim členom NATO skupiny

Od utorka 5. septembra 2017 do štvrtka 7. septembra 2017 sa hrad Grand Vigľaš stal miestom prvého rokovania novovytvorenej riadiacej skupiny NATO s názvom GBAD C2 MOU Steering Group (Ground Based Air Defence Command and Control Memorandum of Understandig Steering Group).

Čítať ďalej
  • 13.09. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Sliačskí psovodi opäť excelovali

Psovodi z Leteckej základne Sliač so svojimi služobnými psami opäť úspešne reprezentovali sliačsku základňu na tohtoročných XIII. majstrovstvách vo výkone psovodov a služobných psov Ministerstva obrany Slovenskej republiky (MO SR). Majstrovstvá prebiehali v dňoch 4. až 8. septembra 2017 a organizátorom bolo tak ako po minulé roky Oddelenie kynológie - Odbor výcviku a kynológie Vojenskej polície Vlkanová-Hronsek pod vedením majora Petra Šoltésa.

Čítať ďalej
  • 13.09. 2017
  • tks

Ruské vrtulníky v Sýrii

Nasazení ruské armády v Sýrii doprovázela nepočetná skupina transportních a bitevních helikoptér. Jejich taktika byla zpočátku založena na poznatcích z Čečenska, avšak již krátce po zahájení bojových akcí došlo k její úpravě.

Čítať ďalej
  • 12.09. 2017
  • JUDr. Jakub Fojtík, Ph.D., LL.M.

Akční odpoledne v Dolních Vítkovicích již zítra!

Dolní Vítkovice s Radiem Čas a organizátory Dnů NATO se rozhodli pokračovat v tradici oblíbeného Akčního odpoledne v Ostravě, které slouží mimo jiné jako upoutávka na víkendovou show. Bude se konat ve středu 13. září od 15.00 do 18.00 v Dolních Vítkovicích v prostoru pod Vysokou pecí č. 1, tzv. Bolt Tower, kde se v předstihu představí výběr techniky, která se následně ukáže na víkendové show na Letišti Leoše Janáčka Ostrava.

Čítať ďalej
  • 12.09. 2017
  • Jagello 2000

Knižné novinky