ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Elitný 5. pluk podstupuje certifikáciu

pre Sily veľmi rýchlej reakcie NATO


V pondelok 26. novembra sa začal proces evaluácie – certifikácie – Úlohového zoskupenia Síl pre špeciálne operácie 5. pluku špeciálneho určenia (SOLTG – Special Operation Land Task Group) pre jednotky Síl veľmi rýchlej reakcie (VJTF – Very High Readiness Joint Task Force) pre rok 2020. Účelom národnej certifikácie SOLTG je deklarovanie jednotky pre potreby NATO Responce Forces (NRF – reakčné sily NATO) v súlade s Cieľmi spôsobilostí 2017.

Čítať ďalej
  • 28.11. 2018
  • 5. pšu

Zdokonaľovacia príprava inštruktorov

Oddelenia odbornej prípravy EOD


V dňoch 19. až 23. novembra 2018 prebiehala zdokonaľovacia príprava inštruktorov Oddelenia odbornej prípravy EOD s príslušníkmi elitného „Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru SR" (ÚOU), známeho tiež ako „LYNX Commando".

Čítať ďalej
  • 28.11. 2018
  • NC EOD a RCHBO

EAGLE 4x4 – podrobný rozbor

Počas prvého septembrového týždňa bolo možné vidieť na Slovensku najnovší variant poslednej verzie dvojnápravového obrneného vozidla Eagle V švajčiarskeho výrobcu MOWAG, ktorý je súčasťou amerického koncernu General Dynamics European Land Systems (GDELS).

Čítať ďalej
  • 28.11. 2018
  • Redakcia

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 26. novembra do 2. decembra 2018. Celkovo by malo ísť o 19 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických, českých a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Dělostřelci v Boleticích prošli střelbami

Téměř sto sedmdesát vojáků ze 131. dělostřeleckého oddílu Jince se od 12. do 16. listopadu zúčastnilo komplexního výcviku ve vojenském újezdu Boletice. Součástí byla střelba, noční pochody i nocování pod širým nebem.

Čítať ďalej
  • 23.11. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky