ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ocenenie profesionálnych vojakov

Vo štvrtok 28. septembra v priestoroch Siene cti a slávy Generálneho štábu Ozbrojených síl SR ocenil generál Milan Maxim vybraných profesionálnych vojakov za aktívny prístup pri plnení povinností v druhom a treťom období výcvikového roka.

Čítať ďalej
  • 29.09. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Vyvrcholilo cvičenie Blonde Avalanche 2017

„Už 15 rokov zvyšuje svoju spôsobilosť a je pripravený na pomoc ľuďom v štátoch, cez ktoré rieka Tisa preteká,“ uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš na adresu medzinárodného projektu ženijného práporu Tisa, ktorý je určený na plnenie úloh pri rôznych krízových situáciách a povodniach. Okrem slovenských vojakov ho tvoria aj príslušníci ozbrojených síl Ukrajiny, Maďarska a Rumunska.

Čítať ďalej
  • 29.09. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Výcvik psovodů na náměšťské základně

Již poosmé pod vedením Vojenské policie proběhl minulý týden na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou výcvik psovodů pro všechny ozbrojené složky České republiky. Letošního ročníku se účastnili také psovodi Vojenské policie, Městské policie a Policejního sboru ze Slovenska.

Čítať ďalej
  • 25.09. 2017
  • 22. zVrL

Deň Ozbrojených síl SR pod Bradlom

V piatok 22. septembra sme si už tradične v malebnom kraji pod Bradlom pripomenuli sviatok vojakov, Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Výročie prvého ozbrojeného vystúpenia Slovákov, tohto roku už 169., sa právom stalo dňom ozbrojených síl. Prvá víťazná bitka položila historický základ novodobým slovenským ozbrojeným silám.

Čítať ďalej
  • 25.09. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky