ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Víťazstvo v Summer Military Skills Competition

patrilo Sektoru 4, tímu SLOVCON!


Vo štvrtok 6. júna 2019 sa v priestoroch veliteľstva UNFICYP konalo športové podujatie Summer Military Skills Competition, ktorého sa zúčastnilo 9 súťažných tímov zo Sektorov a veliteľstva vojenskej operácie. V skorých ranných hodinách sa na štart postavili aj 2 tímy reprezentujúce slovenský Sektor 4.

Čítať ďalej
  • 11.06. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Pracovná návšteva partnerského štátu Indiana

V dňoch 2. až 4. júna vykonal zástupca náčelníka Generálneho štábu OS SR - náčelník štábu generálmajor Miroslav Lorinc pracovnú návštevu Spojených štátov amerických. Cieľom návštevy partnerského štátu Indiana, na pozvanie veliteľa Národnej Gardy štátu Indiana generálmajora Courtney P. Carra, boli bilaterálne rokovania na veliteľstve spoločných síl v Indianapolise a zároveň účasť na DV-dni medzinárodného cvičenia United Front 2019.

Čítať ďalej
  • 11.06. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Testování hraničních hodnot vozidel

Zkušebna vozidel v odštěpném závodu Vojenský technický ústav pozemního vojska je zkušební laboratoří č. 1103 akreditovanou ČIA dle ČSN EN ISO/IEC 17025. V rámci udělené akreditace provádí tato zkušebna akreditované zkoušky základních parametrů vozidel pro tuzemské i zahraniční zákazníky.

Čítať ďalej
  • 10.06. 2019
  • Vojenský technický ústav

Do výcviku strakonických rakeťáků

se zapojila i mladá krev z Univerzity obrany


Strakoničtí vojáci mají v těchto dnech skutečně napilno. Zatímco část z nich se v Polsku účastní velkého aliančního cvičení, ostatní se připravují na bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů, které již zanedlouho proběhnou v České republice.

Čítať ďalej
  • 10.06. 2019
  • 25. plrp

MO SR opäť ocení hrdinské skutky

Ministerstvo obrany SR aj tento rok ocení hrdinské skutky profesionálnych vojakov v rámci ankety Vojenský čin roka. Za záchranu života, pomoci verejnosti a budovanie pozitívnych vzťahov verejnosti k Ozbrojeným silám Slovenskej republiky budú laureáti ocenení 13. júna 2019, pričom tento rok bude opätovne udelená aj mimoriadna cena.

Čítať ďalej
  • 10.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky