ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Strakoničtí vojáci na cvičení v Polsku

odvraceli útoky letadel


Mezinárodní cvičení Tobruq Legacy 2019, které se konalo v uplynulých dvou týdnech v Polsku, rozehrálo aliančním vojákům několik situací, které dosud nikdy společně neprocvičovali. Kromě boje s nepřátelskými letadly museli nově řešit i simulovaný útok balistickými střelami nebo manévr raketami.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • 25. plrp

Čestná stráž AČR na DrillFestu 2019

bodovala pochodovou sestavou


Po pěti letech se na Staroměstské náměstí v Praze vrátil 12. ročník mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží – DrillFest 2019. Své umění předvedli vojáci z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovenska a Slovinska. Letos poprvé vystoupila i exhibiční jednotka z Ukrajiny.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • Armáda ČR

Hrdinov naozaj nerobia reči, ale skutky

Ministerstvo obrany SR včera už po 22-krát ocenilo výnimočné skutky profesionálnych vojakov, ktorí zachránili život, alebo pomohli ľuďom v núdzi. V rámci ankety Vojenský čin roka 2018 si ocenenie prevzali aj ľudia z radov verejnosti za budovanie pozitívneho vzťahu k ozbrojeným silám a šíreniu dobrého mena o nich.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky