ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Štátny tajomník MO SR sa zúčastnil na stretnutí

ministrov obrany EÚ v Helsinkách


Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Róbert Ondrejcsák viedol slovenskú delegáciu na neformálnom stretnutí ministrov obrany členských štátov EÚ v Helsinkách (28. - 29. augusta 2019). Stretnutie organizovalo fínske predsedníctvo v Rade EÚ.

Čítať ďalej
  • 02.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 2. do 8. septembra 2019. Celkovo by malo ísť o 29 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun poľských vojakov na cvičenie Albanian Effort, amerických vojakov v rámci operácie Atlantic Resolve, ako aj presun belgických, českých, francúzskych, poľských a slovinských vojakov na medzinárodné cvičenie Toxic Valley v Zemianskych Kostoľanoch.

Čítať ďalej
  • 02.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Dnes sa končí letecká a kozmická výstava MAKS 2019

Podujatie MAKS (Meždunarodnyj aerokosmičeskyj salon) organizované od roku 1993 v priestoroch výstaviska na letisku v Žukovskom blízko Moskvy sa dnes končí. Brány tejto najväčšej leteckej výstavy spojenej s lákavými letovými ukážkami boli otvorené od 27. augusta do dnes, 1. septembra. Prinášame krátku fotoreportáž z MAKS-u 2019.

Čítať ďalej
  • 01.09. 2019
  • Redakcia

Vítězné náměstí v Praze ožije

Festivalem vědy na téma Věda v profesích


Festival vědy se bude v letošním roce konat 4. září od 8.30 do 19.00 hodin na travnaté ploše na Vítězném náměstí v Praze-Dejvicích a v přilehlé Technické ulici. Je to zábavná vědecká laboratoř a technologický park pod širým nebem. Akce je určena pro žáky středních a základních škol i pro veřejnost.

Čítať ďalej
  • 27.08. 2019
  • ČVUT

Knižné novinky