ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Pod Nízkymi Tatrami cvičili psovodi

zo Slovenska, Čiech a Maďarska


Už po piaty raz sa stretli psovodi celkom 10 ozbrojených zborov a zložiek zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska v priestoroch Krpáčova pod Nízkymi Tatrami a v niektorých ďalších lokalitách v Brezne a v okolí.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenskí vojaci budú naďalej

plniť úlohy v Pobaltí


Slovenskí vojaci budú naďalej plniť úlohy v rámci tzv. Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO v Pobaltí. Návrh na pokračovanie slovenského príspevku v počte do 152 príslušníkov Ozbrojených síl SR dnes schválila Národná rada Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Velitelé posádek v Praze diskutovali

o bezpečnostních i celospolečenských tématech


Posádkové velitelství Praha v minulém týdnu hostilo jubilejní 25. konferenci velitelů posádek z Berlína, Bratislavy, Budapešti, Lublaně, Prahy, Varšavy a Vídně. Pozorovatelský status měli velitelé posádek z Kyjeva a Záhřebu. Na konferenci je přivítala brigádní generálka Lenka Šmerdová a účastníky na půdě Generálního štábu AČR přijal také první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jaromír Zůna.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky