ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Strakoničtí protiletadlovci shánějí do svých řad

nejčastěji řidiče a operátory


Strakonický protiletadlový pluk se snaží podpořit nábor nových vojáků. Organizuje proto řadu aktivit, kterými chce civilní veřejnosti přiblížit službu vojáků. Poslední podobná akce se uskutečnila tento čtvrtek a zaměřila se na představení profese vojenských řidičů a mechaniků.

Čítať ďalej
  • 12.04. 2019
  • 25. plrp

Vojáci 26. pvrp se zdokonalovali v boji zblízka

Ve dnech 2. až 5. dubna letošního roku se u 26. pluku velení, řízení a průzkumu v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi konal výcvik boje zblízka. Během čtyřdenního kurzu se zdokonalovalo v boji 30 příslušníků převážně ze strážních jednotek radiotechnických rot 262. radiotechnického praporu a roty bojového zabezpečení 263. praporu podpory.

Čítať ďalej
  • 12.04. 2019
  • 26. pvrp

Cvičenie Spring Challenge 2019

V Poľskom Krakove sa druhý aprílový týždeň konalo vojenské cvičenie Spring Challenge 2019. Išlo o cvičenie veliteľstva bojovej skupiny zloženej z krajín Vyšehradskej štvorky.

Čítať ďalej
  • 12.04. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Cvičenie chemikov štyroch armád vo finále

V priestoroch Centra výcviku Lešť a Výcvikového – testovacieho centra RCHBO Zemianske Kostoľany (VTC RCHBO) vstúpilo medzinárodné cvičenie jednotiek radiačnej, chemickej a biologickej ochrany z armád Českej republiky, Poľska, Spojených štátov amerických Toxic Lance 2019, ktoré prebieha od 1. do 14. apríla, do svojho finále.

Čítať ďalej
  • 12.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky