ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Výcvik obslúh BVP-M

V termíne od 4. do 8. marca sa uskutočnil zdokonaľovací výcvik osádok BVP-M. Výcvik bol organizovaný pre príslušníkov 12. mechanizovaného práporu Nitra, ktorí sa pripravujú do operácie Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.

Čítať ďalej
  • 18.03. 2019
  • 13. mpr

Výcvik v preprave po železnici

Príslušníci nitrianskeho 12. mechanizovaného práporu vykonali dvojdňový výcvik v preprave po železnici. Prvý deň 12. marca 2019, bola vykonaná teoretická príprava veliteľstva, štábu a veliteľov jednotiek v priestoroch kasární. Druhý deň sa konala praktická časť výcviku na železničnej stanici v Nitre.

Čítať ďalej
  • 18.03. 2019
  • 12. mpr

Minister obrany SR Gajdoš rokoval

s cyperským veľvyslancom Stavrinosom


Minister obrany Peter Gajdoš v piatok 15. marca na pôde rezortu obrany rokoval s veľvyslancom Cyperskej republiky Michalisom Stavrinosom. Diskutovali o aktuálnych otázkach a možnostiach bilaterálnej spolupráce v oblasti výcviku a vzdelávania a venovali sa aj pôsobeniu príslušníkov Ozbrojených síl SR v rámci medzinárodného krízového manažmentu na Cypre.

Čítať ďalej
  • 18.03. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

MO SR upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 18. do 24. marca 2019. Celkovo by malo ísť o 31 cestných presunov zahraničných vojsk.

Čítať ďalej
  • 18.03. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Do cvičení na ochranu elektrárny Temelín

se zapojí profesionální armáda i záložníci


Tři stovky vojáků, policistů, zástupců ČEZ a ČEPS budou od středy 20. do pátka 22. března cvičit ochranu Jaderné elektrárny Temelín před možným napadením. V rámci cvičení Safeguard Temelín 2019 se zaměří především na činnost na kontrolně propouštěcích místech a odvrácení vzdušného útoku. Cvičení vyvrcholí v pátek 22. března praktickými ukázkami. Okolních obyvatel se cvičení nedotkne.

Čítať ďalej
  • 15.03. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky