ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Generál Zůna převzal na Maltě

předsednictví organizace FINABEL


Ve dnech 16. až 17. dubna se na Maltě uskutečnila výroční konference velitelů pozemních sil evropských armád FINABEL (European Army Interoperability Center). Armádu České republiky reprezentoval první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jaromír Zůna. Během slavnostního ceremoniálu převzal generál Zůna předsednictví této organizace na následujících dvanáct měsíců.

Čítať ďalej
  • 18.04. 2019
  • Armáda ČR

Toxic Valley 2019

Hlavná plánovacia konferencia cvičenia


V dňoch 16.– 17. apríla sa konala v priestoroch GŠ OS SR hlavná plánovacia konferencia (MPC) pre už v poradí siedmy ročník medzinárodného cvičenia odberových tímov (SICA) a mobilných chemických identifikačných laboratórií - Toxic Valley 2019 (TOVY19). Cvičenie bude vykonané v termíne 9.-20. septembra 2019 v gescii ŠbSP GŠ OS SR.

Čítať ďalej
  • 18.04. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Exoskeleton 2019 na trenčianskom ostrove

V dňoch 15. až 17. apríla 2019 sa uskutočnilo v priestoroch M-Centra na trenčianskom ostrove už v poradí štvrté pracovné stretnutie, na ktoré sa prihlásilo viacero výrobcov exoskeletonov z krajín NATO. Podľa náčelníka oddelenia štandardizácie Medzinárodného centra výnimočnosti pre oblasť EOD v Trenčíne podplukovníka Milana Jankuru história podujatí sa začala písať v roku 2017.

Čítať ďalej
  • 18.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Detský kemp Vojenskej polície 2019

V roku 2011 sa začala neformálna spolupráca medzi Detským domovom v Kráľovej Lehote a Odborom krízového manažmentu, výcviku a kynológie Vojenskej polície Vlkanová – Hronsek. Na začiatku bol priateľský rozhovor medzi dnes už bývalým starším inšpektorom oddelenia krízového manažmentu rotným Pavlom Klaučom, ktorý je rodákom z Kráľovej Lehoty a vychovávateľom z Detského domova Kráľová Lehota (po novom Centra pre deti a rodiny) Mariánom Beňom.

Čítať ďalej
  • 18.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Žiaci základných škôl sa môžu zapojiť

do súťaže „Vojaci očami detí"


Ministerstvo obrany SR vyhlásilo 18. ročník výtvarnej súťaže s názvom „Vojaci očami detí“, v rámci ktorej môžu aj tento rok žiaci základných škôl kresbami vyjadriť, ako vnímajú život profesionálnych vojakov a prácu v ozbrojených silách. Rezort obrany chce aj takýmto spôsobom v spolupráci so základnými školami v žiakoch vzbudiť záujem o témy spojené s vlastenectvom a obranou vlasti. Výtvarné diela majú zároveň vyjadriť, čo pre žiakov ozbrojené sily znamenajú a ako ich vnímajú.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky