ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Záložníci v Národním očkovacím centru chtějí

lidem pomáhat i dokázat, že službu zvládnou


Ode včerejška pomáhá prvních 55 vojáků aktivní zálohy v Národním očkovacím centru O2 universum. Ve čtyřech rotacích se jich vystřídá celkem 220. Někteří to mají do nové práce pár set metrů, jiní desítky kilometrů. Jedno je ale spojuje: touha pomáhat lidem v této nelehké době a dokázat, že příslušníci AZ zvládnou službu stejně dobře jako profesionální vojáci.

Čítať ďalej
  • 16.07. 2021
  • Armáda ČR

Minister Naď rokoval s talianskou veľvyslankyňou

Minister obrany SR Jaroslav Naď prijal včera na pôde rezortu obrany veľvyslankyňu Talianskej republiky na Slovensku Catherinu Flumianiovú, ktorá sa mu pri tejto príležitosti predstavila vo svojej funkcii. Témou diskusie boli možnosti rozvoja vzájomnej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti. Pri tejto príležitosti zároveň hovorili aj o očakávanej účasti talianskych vzdušných síl na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2021.

Čítať ďalej
  • 15.07. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Privítanie profesionálnych vojakov

pôsobiacich v zahraničných operáciách


Dňa 2. júla 2021 sa v priestoroch kasární 12. mechanizovaného práporu konal slávnostný nástup pri príležitosti privítania príslušníkov vyslaných na plnenie úloh z operácií Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku, EUFOR Althea v Bosne a Hercegovine, UNFICYP na Cypre, NATO Mission Irak, Resolute Support v Afganistane, UNTSO a EUNAVFOR MED Irini. Slávnostný nástup sa konal za prítomnosti ministra obrany Slovenskej republiky Jaroslava Naďa a náčelníka generálneho štábu generála Daniela Zmeka.

Čítať ďalej
  • 15.07. 2021
  • 13. mpr

Státní zkoušky na Univerzitě obrany

jsou v plném proudu


Povinnost prokázat nabyté vědomosti před komisí složenou z akademiků i odborníků mají od 12. do 22. července 2021 končící studenti Fakulty vojenského leadershipu a Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany.

Čítať ďalej
  • 15.07. 2021
  • Univerzita obrany

Knižné novinky