ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Zlatý odznak zdobí uniformy letošních prvních

absolventů Základního důstojnického kurzu


Minulý týden, od pondělí 16. ledna do pátku 20. ledna 2023, se na půdě Vojenské akademie uskutečnila závěrečná zkouška a slavnostní vyřazení čerstvých absolventů jednoho z nejvyšších kariérových kurzů u Velitelství výcviku – Vojenské akademie.

Čítať ďalej
  • 25.01. 2023
  • VeV-VA

Inštrukčno-metodické zamestnanie k etape čata

Vo výcvikových priestoroch a zariadeniach Dukelských kasárni Levice vykonali príslušníci 13. mechanizovaného práporu Levice v mesiaci január 2023 inštrukčno-metodické zamestnanie (ďalej len „IMZ“) k výcviku v etape čaty a družstva, ktorého sa za riadenia zástupcu veliteľa práporu majora Ladislava Gurského, zúčastnili aj veliteľské funkcie na všetkých stupňoch velenia.

Čítať ďalej
  • 25.01. 2023
  • 13. mpr

Slovenské štátne podniky obranného priemyslu

napredujú - finančne aj personálne


Uplynulé tri roky zaznamenal štátny holding DMD Group, a.s., ktorého jediným akcionárom je Ministerstvo obrany SR, významný progres nielen vo finančnej, ale tiež personálnej a technologickej oblasti. Dôležitým faktorom je pritom reálna podpora domáceho obranného priemyslu a zapojenie do modernizačných projektov Ozbrojených síl SR. Spoločnosť DMD Group dnes navštívil minister obrany Jaroslav Naď.

Čítať ďalej
  • 24.01. 2023
  • Ministerstvo obrany SR

Výcvik do Vojenskej poriadkovej služby

Tretí januárový týždeň sa u 14. tankového práporu Trebišov (14. tpr) niesol v znamení výcviku vojenskej poriadkovej služby (VPS). Výcvik prebiehal v dňoch 16. až 18. januára 2023 ako „Odborná príprava profesionálnych vojakov určených na riadenie cestnej premávky“ za osobného riadenia rotmajstra Petra Dancáka, desiatnika Ladislava Pribulu a slobodníka Matúša Cifráka.

Čítať ďalej
  • 24.01. 2023
  • 14. tpr

Veletrh Gaudeamus začal

Venkovní upoutávka v podobě vojenského vrtulníku W-3A Sokol a propagační banner směřují od úterního rána návštěvníky Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání, konaného na výstavišti v Praze – Letňanech do Haly 4 a expozice č. 53, v níž se zájemcům o vysokoškolské vzdělání představuje Univerzita obrany.

Čítať ďalej
  • 24.01. 2023
  • Univerzita obrany

Knižné novinky