ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Príprava na cvičenie Tobruq Legacy 2019

Príslušníci Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre sa intenzívne pripravujú na medzinárodné cvičenie Tobruq Legacy 2019, ktoré sa bude konať v termíne od 3. júna do 19. júna 2019 v Poľsku. Príprava personálu je kľúčovým prvkom pre zvyšovanie operačnej pripravenosti profesionálnych vojakov. Taktiež zabezpečuje kvalitnú reprezentáciu OS SR a deklarovanie schopností príslušníkov Protilietadlovej raketovej brigády pre nasadenie v medzinárodnom prostredí.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2019
  • plrb

Pravidelný výcvik aktívnych záloh sa začal

Dňa 20. mája o 8 hodine ráno sa k nástupu profesionálnych vojakov z práporu radiačnej chemickej a biologickej ochrany pripojilo aj 14 vojakov aktívnych záloh, ktorí vykonávali v minulosti vojenskú službu, či už ako profesionálni vojaci, vojaci dobrovoľnej prípravy alebo základnej vojenskej služby v Ozbrojených silách Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2019
  • prrchbo

Cvičení u hraničních přechodů otestovalo

zvládnutí migrační vlny


V příhraniční oblasti jihozápadních Čech u hraničního přechodu Rozvadov se ze čtvrtka 16. na pátek 17. května uskutečnilo společné cvičení Policie České republiky, Armády České republiky, Hasičského záchranného sboru, Celní správy, Vězeňské služby a Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra na zvládání migrační vlny. Cílem bylo procvičit znovu zavedení kontroly a střežení na tzv. zelené hranici i na hraničních přechodech a prověřit operační plán Policie České republiky.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2019
  • Armáda ČR

IDET představí na rekordní ploše

prestižní vystavovatele a špičkové exponáty


Od 29. května se na výstavišti v Brně otevřou brány bezpečnostních veletrhů, tedy 15. mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, 19. mezinárodního veletrhu požární techniky a služeb PYROS a 10. mezinárodního veletrhu bezpečnostní techniky a služeb ISET.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • BVV

Česká republika se stala garantem projektu

elektronického boje v rámci PESCO


Ve dnech 14. až 16. května se v Praze uskutečnilo již druhé mezinárodní jednání k realizaci projektu elektronického boje „Electronic Warfare Capability and Interoperability Programme for Future Joint Intelligence, Surveillance and Reconnaissance (JISR)“ v rámci stálé strukturované spolupráce států Evropské unie PESCO.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky